Меню
 
Головна arrow Новини
10-го березня – Всесвітній день нирки.

Його започатковано за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров»я у 2006-му році з метою привернення уваги до проблем людей із хронічною нирковою недостатністю, яких на землі живе понад 20 мільйонів. В Україні всесвітній день нирки почали відзначати у 2008-му році.

На Чернігівщині налічується понад 130 людей, які змушені тричі на тиждень проходити процедуру з очищення крові за допомогою гемо- та перитоніального діалізу. Як повідомила завідувачка нефрологічного відділення обласної лікарні Олена Горда, майже 10% українців мають ті чи інші проблеми із нирками. І якщо своєчасно не звернутися за допомогою до спеціаліста, то ці хвороби можуть набути хронічного перебігу. А це у свою чергу потребуватиме більшої витрати коштів на медикаменти та витратні матеріали. Олена Горда вважає – якщо раніше гломерулонефрит та пієлонефрит виникали частіше як самостійні захворювання, без попередньої патології, то зараз хвороби нирок з»являються як наслідок ускладнень хронічних недуг, особливо у людей, що живуть із цукровим діабетом. В Україні створений реєстр хворих на хронічну ниркову недостатність, який постійно поповнюється даними з районів та областей держави. Реєстр дозволяє прогнозувати перебіг хвороби в окремо взятого пацієнта, визначити методи лікування та головні напрямки розвитку нефрологічної служби.

У спеціалізованому відділенні обласної лікарні створені всі умови для своєчасної та кваліфікованої допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, в наявності сучасне лабораторне та діагностичне обладнання, серед якого – апарати «штучної нирки». Єдина проблема – недостатність фінансування, тому іноді хворі змушені за власні кошти купувати витратні матеріали. «Зараз ситуація покращується, - стверджує Олена Горда, - тендери проведено і необхідні кошти на лікування (гепарин та еритропоетин) вже виділено. Крім того, спостерігається тенденція, коли хворі несвоєчасно звертаються за допомогою. А це додає роботи як нашим лікарям, так і погіршує прогноз на одужання». У зв»язку із процесом наближення медичної допомоги до населення, особливо сільської місцевості, на Чернігівщині, окрім відділення обласної лікарні, відкрито відділення гемодіалізу у Прилуках, вирішується питання про створення подібних відділень у Ніжині та в одному з північних районів області.

Отже, не варто зволікати із візитом до лікаря, особливо коли ви відчуваєте постійний або періодичний біль у попереку, підвищення температури тіла. А хворим на цукровий діабет необхідно проходити обстеження якомога частіше. Також для запобігання хворобам нирок спеціалісти радять не переохолоджуватися, вести здоровий спосіб життя, уникати можливих ускладнень після перенесених інфекційних хвороб шляхом суворого дотримання лікарських порад. Варто вживати менше продуктів харчування, що містять ГМО та хімічні добавки, уникати напоїв із барвниками та стабілізаторами, підсилювачами смаку.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів