Меню
 
Головна arrow Новини
Про підсумки діяльності медичних закладів області щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІДу та визначення подальших шляхів удосконалення роботи йшлося на семінарі-нараді у Чернігові 11-го березня 2011-го року.

На семінар було запрошено лікарів–інфекціоністів з районів Чернігівщини, спеціалістів, які займаються проблемами імунодефіциту, представників громадських організацій , що здійснюють супровід людей, які живуть із ВІЛ/СНІДом.

Як зазначив головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун, Чернігівщина продовжує посідати одне з перших місць в Україні за темпами розповсюдження цих недугів. І хоча за останній рік вдалося дещо покращити ситуацію (адже у минулому році темпи розповсюдження інфекції становили 5% у порівнянні з 28% у 2008- му році) заспокоюватися зарано – є такі райони (Талалаївський, Щорський, Ріпкинський, місто Прилуки), де спостерігається високий показник інфікування вірусом імунодефіциту. «Часто –густо самі лікарі не знайомі зі шляхами передачі інфекції, методами лікування та можливими наслідками для організму. Тому спеціалістам повинні допомогти навчальні семінари та методична література», - наголосив Микола Дейкун.

Заступник головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Ніна Товчига познайомила присутніх з епідситуацією на Чернігівщині та ходом виконання обласної Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

Також медики познайомилися із організацією надання послуг консультування з ВІЛ-інфекції, основними принципами роботи кабінетів довіри та засадами на яких базується робота з групами ризику. Чимало уваги було приділено ознайомленням із сучасною лабораторною апаратурою, застосуванням швидких тестів для діагностики ВІЛ-інфекції.

Також йшлося про супровід особливого контингенту ВІЛ-інфікованих, а саме – вагітних жінок, що живуть з імунодефіцитом, організацію роботи по диспансерному нагляду за інфікованими дітьми та дітьми, народженими від таких матерів. Було приділено увагу і психологічному супроводу носіїв вірусу СНІДу.

По завершенню семінару всі бажаючі змогли безпосередньо познайомитися із роботою підрозділів та відділень обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів