Меню
 
Головна arrow Новини
« 65-ти річна породілля Валентина Підвербна не спроможна самостійно доглядати свою місячну дитину. Якщо медики разом із представниками соціальних служб обласного центру не візьмуть ситуацію під контроль – дівчинка може загинути», - наголошувалося під час прес-конференції, яка відбулася 21 березня 2011-го року в Управлінні охорони здоров»я облдержадміністрації.

Нагадаємо: 22-го лютого 2011-го року 65-річна жителька обласного центру Валентина Підвербна в Чернігівському пологовому будинку за допомогою кесарського розтину народила здорову дівчинку, стан якої на той момент лікарі оцінили, як 8- бальний за 10-бальною шкалою. Таким чином, мати вважається найстаршою породіллю нашої держави, що було зафіксовано у Книзі рекордів України. Валентина Підвербна завагітніла шляхом штучного запліднення, здійсненого в одній зі столичних приватних клінік репродуктивної медицини.

Медики супроводжували жінку протягом всієї вагітності. Як повідомив на прес-конференції головний лікар Чернігівського пологового будинку Василь Гусак, у цей період Валентина Підвербна часто-густо поводилася неадекватно, зокрема, відмовлялася відвідувати жіночу консультацію, не дотримувалася рекомендацій лікарів та відповідного режиму дня, нехтувала здоровим харчуванням. Втім, медики зробили все, що від них залежало, аби дівчинка народилася здоровою. Після пологів мати, відчуваючи зацікавлений інтерес до своєї особи з боку представників засобів масової інформації та громадськості, почала вимагати особливого ставлення. Ситуація погіршувалася ще й тим, що жінка , як виявилося, не знайома з елементарними навичками догляду за дитиною.

Головний спеціаліст з акушерства та гінекології Управління охорони здоров»я облдержадміністрації Володимир Пулін додав, що Підвербна ледве навчилася готувати дитині молочні суміші, вважаючи, що вони – суцільна хімія і вона не дозволить труїти її дитину. Такі твердження та деякі інші (наприклад, часті заборони обстежувати новонароджену лікарями) змушують дещо поставити під сумнів адекватність світосприйняття Валентиною Підвербною. 9-го березня її виписали із пологового будинку під догляд педіатрів.

Заступник головного лікаря Чернігівської міської дитячої поліклініки №1, міський педіатр Людмила Овсієнко скаржиться : « З першого дня Підвербна продовжувала відмовляти в обстеженні лікарям та медичним сестрам. Не допускала медичних працівників до квартири. Призначила зустріч у приміщенні філії поліклініки на Масанах, тільки там лікарям вдалося послухати дівчинку та призначити загальнозміцнюючу терапію, адже маленька страждала від недостатнього харчування та необхідного догляду. Дівчинка постійно збуджена, плаче. Втім, її мати практично не реагує на таку цілком зрозумілу поведінку дівчинки, пояснює, що діти повинні плакати і вона сама, як колишня медсестра здатна самостійно дати раду своїй дитині. Себе вважає постійно втомленою і роздратованою, губиться у часі стосовно того, коли останній раз годувала немовля».

Валентина Підвербна відмовляється від застосування памперсів, лише зрідка підмиває дитину, іноді дивується, чого маленька не ходить і взагалі, «… скоріше давайте мені двокімнатну квартиру, бо донька повинна десь гратися…» . Жінка постійно телефонує до різних медзакладів Чернігова, консультується з приводу догляду за дитиною, втім, рекомендацій не дотримується. Крім того, не купує молочних сумішей, мовляв, ними мати та дитину повинні забезпечити самі медики. Відмовляється від пропозицій соціальних працівників допомогти у прибиранні квартири та догляді за немовлям.

«Під час перебування у стаціонарі обласної дитячої лікарні (із 9-го по 17- е березня) Валентина Підвербна також поводила себе неадекватно, знову забороняла лікарям в обстеженні, а годування дівчинки проводила лише під наглядом медичних сестер, - повідомляє головний позаштатний спеціаліст з педіатрії УОЗ облдержадміністрації Людмила Кривець. Втім, наскільки свідчать дані, дівчинка соматично здорова, хоча потребує ретельнішого обстеження, яке могли б здійснювати педіатри, втім Підвербна самостійно полишила стаціонар».

Враховуючи викладене,Людмила Кривець вважає, що штучне запліднення повинно проводитися лише жінкам фертильного віку – від 19-ти до 49-ти років, адже кожна дитина повинна мати право на нормальне виховання, відповідний догляд і забезпечене майбутнє. До речі, наприкінці березня у Харкові відбудеться нарада за участі акушерів-гінекологів, генетиків, педіатрів, які розглядатимуть питання дотримання вікового цензу на проведення таких операцій.

Учасники прес-конференції дійшли висновку – по можливості умовити Валентину Підвербну погодитися на тимчасове (терміном на місяць –два) передачу дівчинки до Прилуцького будинку дитини. Там немовля буде забезпечене відповідним доглядом, висококалорійним харчуванням. А в разі, якщо її мати буде й надалі нехтувати своїми обов»язками - вдаватися до примусу, звісно, в рамках діючого законодавства із залученням органів прокуратури та МВС. «Головне – забезпечити збереження здоров»я маленької дівчинки і зробити все можливе, аби вона відчула турботу з боку дорослих», - такої думки дотримується і начальник Управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів