Меню
 
Головна arrow Новини
24-го березня – Всесвітній день боротьби із захворюванністю на туберкульоз.

«Туберкульоз – підступна хвороба, втім, його можна вилікувати, якщо пацієнт своєчасно звернеться за медичною допомогою та буде ретельно виконувати призначення лікаря».

На цьому у прямому ефірі обласного радіо 24 березня 2011-го року наголосив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, заслужений лікар України Валерій Дубров.

Фахівець, зокрема, зазначив, що кожного року у «поле зору» фтизіатрів Чернігівщини потрапляє понад 750 вперше виявлених випадків інфікування паличкою Коха, причому захворювання діагностується не тільки у так званих асоціальних елементів, а й у громадян, які начебто ведуть здоровий спосіб життя, не вживають наркотичні речовини і не заражені вірусом імунодефіциту. Це свідчить про високу контагіозність інфекції, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Прикро, але серед інфікованих у 2010-му році опинилися і 8 медичних працівників, які заразилися під час виконання своїх службових обов»язків. Найбільша кількість інфікованих спостерігається у Носівському, Козелецькому, Бобровицькому районах, що пов»язано у першу чергу із високою міграцією місцевого населення та близькістю столиці, де вони працюють.

В Україні епідемію туберкульозу проголошено із 1995-го року, Чернігівщина за темпами поширеності цієї інфекції посідає 12-те-14-те місце у рейтингу областей держави. Для запобігання поширення туберкульозу, особливо його легеневих форм, на Чернігівщині прийнято обласну Програму боротьби із туберкульозом, яка передбачає реалізацію комплексних заходів – забезпечення високого рівня діагностики, масове флюорографічне обстеження ( для чого в більшості лікарняних закладів в наявності необхідна рентгено-флюорографічна апаратура, активно працює пересувна флюороустановка, яка обстежує сільське населення), фтизіатри озброєні високоефективними препаратами, лікування якими здійснюється на безкоштовній основі. Отже, підстави для ефективної боротьби із цією інфекцією є.

Втім, – наголошує Валерій Дубров,- є кілька причин, через які робота з попередження нових випадків зараження гальмується. Серед них :

- низька обізнаність населення щодо шляхів передачі інфекції,

- відсутність законних важелів впливу на пацієнтів, що знаходяться на лікуванні у протитуберкульозних закладах ( вони, окрім закритих відділень, мають можливість залишати палати, бувати серед людей, тим самим створюючи небезпеку для оточуючих),

- недостатню санітарно-просвітницьку роботу з боку медичних працівників,

- небажання керівників територіальних громад посилити роботу по залученню жителів сіл до масового флюорографічного обстеження,

- пізнє звернення хворих до лікарів,

- ігнорування диспансерних оглядів серед працюючих,

- недостатність фінансування протитуберкульозних закладів,

- відсутність необхідної кількості лікарів – фтизіатрів (60 відсотків спеціалістів – лікарі та середні медичні працівники пенсійного віку).

- поширення мультирезистентних форм хвороби та туберкульозу, асоційованого із ВІЛ- інфекцією.

Валерій Дубров попередив – чим раніше пацієнт звернеться за допомогою, тим ефективнішим буде лікування і тим сприятливішого прогнозу слід очікувати. Збудник передається лише повітряно-крапельним шляхом, тому для запобігання зараження слід частіше мити руки, зміцнювати організм фізичними вправами та вживанням необхідної кількості багатих на вітаміни овочів та фруктів, раз на півроку проходити флюорографічне обстеження, позбавитися тютюнокуріння та надмірного вживання алкоголю, дотримання здорового способу життя та раціонального режиму дня. При перших ознаках – кашлі, що триває понад два тижні, періодичному підвищенні температури тіла, слабкості, втомлюваності, виділенні мокроти із дихальних шляхів – негайно звертатися до дільничного терапевта, в них є все необхідне для того, щоб не пропустити виникнення туберкульозу.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів