Меню
 
Головна arrow Новини
Благодійники «реанімували» старенький рентген-апарат, що в Остерській районній лікарні.

Козелецька районна газета «Новини Придесення» (19.03.11) повідомила, що в Остерській районній лікарні вийшов з ладу рентген-апарат, через що місцевим пацієнтам доводиться їздити до Козелецької ЦРЛ. Вказується, що новий апарат коштує близько 500 тис. грн., тому головний лікар шукає кошти хоча б на ремонт наявного, 1984 року випуску, звертаючись до різних інстанцій. Вартість необхідної для ремонту деталі становить близько 17 тис. грн. («Остерські лікарі шукають кошти, щоб «продовжити життя» рентген-апарату»).

------------ ------------ ------------ ------------- ------------


Рентгенологічне обладнання, яким за часів існування Радянського Союзу забезпечувалися лікувально-профілактичні заклади СРСР, здебільшого мали вітчизняне походження ( виробництво Північнокавказького та Московського заводів ). Їхній термін технічної придатності становив 10 років. Таким чином, рентген-апарат, що з1984-ого року експлуатувався в Остерській районній лікарні, вже давно вичерпав свій ресурс.

Як повідомила головний лікар закладу Олена Кравченко, апарат використовувався для профілактичних обстежень та поточної діагностичної роботи, обслуговуючи понад 24 тисячі громадян, що живуть у зоні діяльності районної лікарні. «Купити новий апарат ми не в змозі, адже він коштує приблизно 700 тисяч гривень. Він дуже зручний у використанні, бо не потребуватиме окремого флюорографа, здійснює комп»ютерну обробку плівки. Тому, аби не залишити жителів без обладнання, ми знайшли тимчасовий вихід із ситуації - звернулися до місцевих меценатів. На нашу пропозицію відгукнувся Благодійний фонд Миколи Рудьковського, який придбав для існуючого апарату нову електронно-випромінювальну трубку вартістю 17 тисяч гривень. Вона дає змогу продовжити використання рентген-апарату. Втім гарантійний термін роботи трубки – 12 місяців. Скільки вона пропрацює – невідомо. Протягом цього терміну ми продовжимо шукати спонсорів для придбання нового обладнання. Сподіваємося на допомогу Управління охорони здоров»я облдержадміністрації та районної влади».

Думку головного лікаря підтримав і голова райдержадміністрації Леонід Мисливець. Проте він вважає, що сума на придбання нової апаратури не підйомна для районного бюджету, тому вирішення цього питання керівник району бере під особливий контроль і вбачає вихід в активних пошуках спонсорських коштів.

«Фінансування всіх витрат на медичне обладнання - прерогатива органів місцевого самоврядування. Управління охорони здоров»я не має можливості допомогти Остерській лікарні, адже нещодавно ми виділили рентген-апарат для Козелецької центральної районної лікарні, в якій вийшли з ладу одразу і рентген-апарат і флюорографічний апарат. Враховуючи, що Козелець знаходиться на трасі державного значення і часто-густо трапляються випадки, коли знімки конче потрібні, ми знайшли можливість надати закладу це обладнання, - повідомила начальник Управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова, - ми придбали апарат централізовано за бюджетні кошти згідно з Програмою забезпечення дороговартісною апаратурою. Міністерством охорони здоров»я розробляється Програма боротьби із туберкульозом. До неї ми вносимо пропозиції щодо заміни всіх рентген-апаратів на Чернігівщині, адже подібні проблеми мають також інші лікарняні заклади області і України. А скільки працюватиме нова трубка, буде залежати від того, як експлуатуватиметься сам апарат».

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів