Меню
 
Головна arrow Новини
Провізорів і лікарів звели разом задля підвищення якості лікувального процесу

На сьогодні асортимент лікарських засобів налічує майже 14 тисяч найменувань. Ефективно їх використовувати можна лише за умови налагодження тісних ділових стосунків лікарів і провізорів, постійного підвищення кваліфікації медичних працівників на семінарах, конференціях та "круглих столах" з питань фармакологічних властивостей лікарських засобів, їх ефективного застосування в лікувальному процесі. Якраз цим актуальним темам і був присвячений науково-практичний семінар для лікарів та фармацевтичних працівників області "Сучасні аспекти лікування", який пройшов 9 квітня. Організували його управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, комунальне підприємство "Ліки України" та Національний фармацевтичний університет України (м. Харків). Участь у семінарі взяли понад 250 лікарів та провізорів з усіх районів області.

Відкрив семінар заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віктор Тканко. Він акцентував увагу на тому, що сьогодні медицина стоїть на порозі реформ, в основу яких покладена, перш за все, оптимізація мережі медичних закладів. Її головна мета - забезпечити кожному жителю області доступ до висококваліфікованої і якісної медичної допомоги. Це питання сьогодні є дуже актуальним у комплексі з надзвичайно важливою складовою лікування - медикаментозним забезпеченням, особливо жителів сільської місцевості. Все це, наголосив В. Тканко, повинно постійно бути в полі зору медичної спільноти.

Учасників семінару привітали також начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова та головний державний інспектор з контролю якості лікарських засобів в Чернігівській області Світлана Соколова.

Лекції з фармакології сучасних лікарських засобів на семінарі прочитав доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології з фармацевтичною опікою Національного фармацевтичного університету, заслужений діяч науки і техніки України Ігор Зупанець. Він детально проаналізував роль лікаря й провізора у профілактичній медицині, зупинився на фармакології сучасних хондропротекторів та інших нових медичних препаратів. Особливу зацікавленість присутніх викликала його інформація про бренди і генерики лікарських засобів.

Генеральний директор КП "Ліки України" Чернігівської обласної ради, кандидат фармацевтичних наук, заслужений працівник охорони здоров’я Світлана Пасталиця в ході свого виступу звернула увагу на можливість використання в лікувальному процесі ліків, виготовлених за рецептом лікаря в умовах аптеки. За її словами, в нашій області відпрацьована система централізованого виготовлення екстемпоральних лікарських засобів на базі МЛА № 206, яка дозволяє виконати замовлення з найвіддаленішого куточка області. Ця аптека єдина в області, що виготовляє лікарські засоби в асептичних умовах, підкреслила С. Пасталиця.

На забезпеченні широкого асортименту лікарських засобів в аптечних закладах зупинилася заступник генерального директора КП "Ліки України" з торгово-виробничих питань, кандидат фармацевтичних наук Наталія Ясна. Інформацію про перспективи використання в медичній практиці сучасних лікарських засобів надали представники іноземних фармацевтичних фірм "Сандоз", "Актавіс", "Байер", "Мілі Хелскер", "Нобел фарма" та вітчизняний виробник "Борщагівський ХФЗ".

На переконання організаторів, проведений семінар сприятиме підвищенню професійних знань медичних і фармацевтичних фахівців, зміцненню їх ділових контактів. Окрім того, забезпечить можливість здійснення раціональної фармакотерапії, попередження необгрунтованого призначення ліків.


Любов Бойко,
заступник генерального директора КП "Ліки України".
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів