Меню
 
Головна arrow Новини
99-річний житель Брусилова Чернігівського району Іван Атрощенко знову почав бачити навколишній світ - зір чоловікові повернули офтальмологи Чернігівської центральної районної лікарні.

Чотири роки, як Іван Атрощенко, один з найстарших жителів Чернігівщини, втратив зір. Чоловік не скаржився на життя, адже вважав, що так воно повинно бути. «Дякувати Богові, я порівняно добре чую, іноді допомагаю своїй другій дружині займатися господарством, адже вона ще молода, має лише 81 рік і не все вміє робити. Останнім часом почав помічати, що під час ходіння хатою частіше натикаюся на стіни, - розповідає Іван Григорович, - все, сказав собі, треба йти до лікарів, дружина мене підтримала, каже, йди до лікарні, нехай тобі поставлять скляне око, буде красиво».

Зробити Іванові Атрощенку операцію по відновленню зору взявся досвідчений офтальмолог, завідувач офтальмологічного відділення Чернігівської центральної районної лікарні Юрій Присяжнюк.

«Івану Григоровичу було зроблено операцію із видалення катаракти на одному з очей. Хоча таке втручання загалом складне, завдяки сучасному обладнанню – факоемульсифікатру, який є у нашому відділенні, операція тривалістю 10 хвилин пройшла успішно. Через маленький розріз завдовжки 2,5 мм ми вставили в око м»яку лінзу. Вона прозора і якщо хворий слідкуватиме за собою , не буде часто застуджуватися, прослужить ще довго. 99-річний пацієнт – це своєрідний рекорд для нашої лікарні, років чотири тому я оперував 90-річного чоловіка. Я не міг не допомогти цій людині, адже Іван Григорович бачив лише різницю між світлом та тінню. Зараз дідусь бачить порівняно чітко предмети на відстані 4-5-ти метрів, за кілька днів його зір відновиться майже повністю. Звісно, що перед операцією ми ретельно обстежили нашого пацієнта, адже через вікові зміни втручання могло й не дати очікуваного результату. На щастя, я не знайшов протипоказань. Не виключаю можливості, якщо захоче сам Іван Григорович, прооперувати йому і друге око», - зазначив Юрій Присяжнюк.

Зараз Іван Атрощенко почуває себе добре і радіє можливості бачити світ у всіх його кольорах.

На фото – 99-річний інвалід Великої Вітчизняної війни Атрощенко І. Г. та завідувач офтальмологічного відділення Чернігівської ЦРЛ Присяжнюк Ю.Є.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів