Меню
 
Головна arrow Новини
За умов належного фінансування з боку Уряду низки чорнобильських програм питання медичного забезпечення та санаторно-курортного лікування ліквідаторів аварії та жителів області, що живуть на постраждалих від катастрофи територіях, було б знято. Чернігівська облдержадміністрація, Управління охорони здоров»я, медичні працівники роблять все від них залежне, аби «чорнобильці» змогли отримати необхідну допомогу.

Про це під час прямого ефіру на обласному радіо «Сівер-Центр» стосовно медичних аспектів Чорнобильської катастрофи повідомила начальник Управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова.

Звісно, що аварія на ЧАЕС поглибила демографічну кризу на Чернігівщині, адже за 25 років населення області зменшилося майже на 400 тисяч. Хоча за перший квартал 2011-го року показник народжуваності в семи постраждалих районах області дорівнює середньорайонному ( 2 на 1 тисячу населення), на ці показники впливають і інші фактори – загальне постаріння населення ( середній вік жителів Полісся – 49,2 років), великий відсоток громадян похилого віку, міграція населення. Рівень смертності трохи вищий середньорайонного показника. Серед основних причин смертності населення перші місця посідають

-хвороби системи кровообігу,

-злоякісні новоутворення.

Галина Василькова також наголосила, що серед обстежених жителів постраждалих районів кількість практично здорових людей сягає лише одного відсотка. Медична галузь докладає необхідних зусиль для покращення ситуації, втім, «чорнобильцям» не слід забувати і про загальне оздоровлення організму, дотримання здорового способу життя, своєчасне проходження медичних оглядів, ретельніше підходити до вживання продуктів харчування, виготовлених на забруднених територіях, та городини з власних присадибних ділянок. Враховуючи загальне зниження імунітету , необхідно вживати більше «чистих» овочів , уникати використання грибів та ягід, зібраних на забруднених територіях (переважно на півночі та Південному Заході Чернігівщини). Допоможе зміцнити імунітет йодована сіль та препарати з йодом. Надлишки радіації та радикали важких металів з організму людини допоможе вивести червоний столовий буряк, його сік, морська капуста, городній кріп, мед і зелений чай.

Обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення також відчуває недофінансування державних чорнобильських програм, коли робота по його забезпеченню витратними матеріалами проводилася належним чином, їхнього дефіциту не спостерігалося. Зараз пацієнти закладу змушені купувати одноразові системи, шприці, частково - медикаменти, але у центрі на один ліжко-день витрачається близько 7-ми грн. на медикаменти та 9,5 грн. на харчування, що більше, ніж у деяких лікувально-профілактичних закладах загального та спеціалізованого профілю. Облдержадміністрація зараз працює над покращенням ситуації у центрі. До речі, незабаром у ньому будуть об»єднані всі відділення під керівництвом головного лікаря, що дозволить покращити якість надання меддопомоги. Втім, заклад у повному обсязі виконує покладену на нього роботу з обстеження постраждалого населення у сільській місцевості, відпрацьований графік виїздів спеціалістів з радіаційної медицини у районні лікарні. Галина Василькова наголосила, що головою облдержадміністрації Володимиром Хоменком поставленно завдання, щоб бригади зі спеціалістами центру побували на всіх ФАПах Чернігівщини та обстежити населення на місцях.

Начальник Управління охорони здоров»я також пояснила, що кошти на пільгове медикаментозне забезпечення «чорнобильців» виділяються органами місцевого самоврядування. На разі цих коштів не вистачає, а ще «… пільговики, що з ранку або ще з вечора займають черги в аптеках, вибирають ліки, тому їх часто-густо не вистачає тим, хто не має можливості вистоювати у чергах. Тому постало питання створення реєстру з відпуску лікарських засобів, або обмежити суму, на яку відпускаються пільгові ліки. Але «чорнобильці» виступили проти створення такого реєстру. Звісно, ми будемо шукати шляхів вирішення цієї проблеми. А ось діти , що мають захворювання системи крові, забезпечені медикаментами стовідсотково».

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів