У підпорядкуванні управління охорони здоров»я ОДА на сьогодні знаходиться 2 санаторії – «Зелений гай» м. Чернігів та загальносоматичний заклад «Пролісок» Ніжинського району , ліжковий фонд яких становить 300 ліжок. У них щорічно проходять оздоровлення діти диспансерної групи. 30-го травня планується розпочати оздоровчий сезон у «Зеленому гаю», 6-го червня – у «Проліску», різниця пов»язана із тим, що заклади працюють протягом всього року і на ці дати припадають заїзди чергових змін. Оздоровлення триватиме протягом 21 –ї доби за зміну, на всю оздоровчу кампанію виділено 4,2 млн грн. з обласного бюджету.
Головні лікарі районів повинні проконтролювати графіки заїзду дітей до санаторіїв. В закладах проведено благоустрій територій, поточні ремонти, оновлений спортивний інвентар. Діти будуть забезпечені 5-разовим харчуванням, на один ліжко-день у «Проліску» витрачатиметься 28 грн, у «Зеленому гаю» - 35 грн, всього на харчування виділено 1,5 млн грн. Управління охорони здоров»я ОДА провело перевірку по підготовці санаторіїв до літнього оздоровчого сезону, затверджені санаторно-відбіркові комісії, які укомплектовані фахівцями вищої категорії для відбору дітей для диспансерного оздоровлення.
Галина Василькова також повідомила, що раніше управлінню охорони здоров»я належав санаторій «Тростянець», що в Ічнянському районі. Втім, заклад не працює із 2009-го року і на сьогоднішній день вишукується можливість переведення його на іншу базу, зокрема на площі санаторію «Чайка» Новгород-Сіверського району. Як засвідчила відповідна комісія УОЗ ОДА, на сьогодні цей санаторій знаходиться у незадовільному санітарному стані, територія не впорядкована, відсутня проектно-кошторисна документація і приймати дітей не в змозі. Якщо там буде проведений ремонт, зокрема, душових, то у липні можна зробити пробний заїзд.
Галина Василькова зазначила, що для проведення літньої оздоровчої кампанії дітей диспансерної групи є можливість використовувати путівки, які надаються Міністерством охорони здоров»я. Втім, діти можуть оздоровлюватися за умов їхнього довезення батьками за власний кошт , але багато батьків від цього відмовляються. Тому необхідно, аби у таких випадках батьки могли сподіватися на допомогу райдержадміністрацій. Також начальник управління охорони здоров»я ОДА роз»яснила, що раніше пільгові категорії населення могли оздоровлюватися двічі на рік, зараз такої можливості не буде, тому батькам не слід очікувати появи путівок у престижні санаторії Чорноморського узбережжя, а намагатися використати для відпочинку дітей наявну в області базу, яка має всі можливості і потужності для повноцінного відпочинку та покращення стану здоров»я підростаючого покоління ( ефективність оздоровлення у санаторіях, підпорядкованих УОЗ ОДА, становить 98%).
Провів розширене засідання обласної міжвідомчої комісії з питань оздоровлення дітей Чернігівської області влітку 2011-го року заступник голови ОДА Віктор Тканко, який, зокрема, дав доручення - до 10-го травня сформувати робочі групи з представників управління освіти і науки, сім»ї і молоді, управління охорони здоров»я та інших управлінь і відділів з метою вивчення підготовки до оздоровчої кампанії відповідних закладів та установ безпосередньо на місцях.
Загалом протягом літа 2011-го року у 551 –му закладі Чернігівщини планується оздоровити 53,3% дітей.
|