Меню
 
Головна arrow Новини
Із 9-го по 15-е травня в державі проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім»ї та збереження репродуктивного здоров»я населення.

Він має на меті ознайомлення широких кіл громадськості, особливо молоді, із засадами здорового способу життя, роз»яснення причин та наслідків хвороб, що призводять до безплідності подружжя, активізацію санітарно-просвітницької роботи щодо попередження патологій статевої системи, створення позитивного іміджу спеціалістів, які займаються репродуктивним здоров»ям населення, висвітлення можливостей центрів репродукції, консультування щодо небезпечних методів контрацепції тощо.

Для Чернігівщини проведення тижня має особливе значення, адже велика кількість розлучень в області через неможливість мати дітей, слабка обізнаність молоді про соціально-психологічну гігієну життя у шлюбі, часта зміна статевих партнерів, венеричні, гінекологічні хвороби та захворювання статевої системи чоловіків, інші чинники створюють передумови для поглиблення демографічної кризи.

Питаннями репродуктивного здоров»я населення у Чернігові займається Центр планування сім»ї, розташований на базі пологового будинку. Його завідувачка Тетяна Кирилюк наголошує, що центр має всі можливості для надання необхідної консультативної, діагностичної та лікувальної допомоги жителям області.

Запитання : Розкажіть про те, чим займаються спеціалісти центру, про потужності закладу, про його досягнення.

КИРИЛЮК : У нас працюють кращі спеціалісти з питань планування сім»ї, лікування жіночого і чоловічого безпліддя, невиношування вагітності, різноманітних запальних процесів, інших гінекологічних та урологічних патологій – андролог-уролог, психолог, мамолог, гінеколог, ендокринолог. У нашому центру у пацієнтів буде можливість пройти гістероскопію, кольпоскопію, метросальпінгорафію, ультразвукове остеження, обстеження на торч-інфекцію та інші методи діагностики. До ваших послуг – потужна лабораторна база пологового будинку. Проводимо консультативну допомогу щодо планування вагітності, по контрацепції, на яку ми звертаємо особливу увагу, адже тільки минулого року дітям до 14-ти років зроблено 8 абортів. Завдяки роботі центру в області зросла кількість екстракорпорального запліднення. На жаль, народжуваність на Чернігівщині залишається дуже низькою, а смертність – високою. За 2010-й рік народжуваність становила 9,1 пром., смертність – 18,3 пром. Аби змінити цю ситуацію, ми маємо всі разом дуже добро попрацювати і не тільки під час проведення тижня планування сім»ї.

Запитання до гінеколога-ендокринолога центру Олени Можиної – Що треба зробити, аби зберегти репродуктивне здоров»я жінок і чоловіків?

МОЖИНА : Зараз проблема безпліддя набуває соціального характеру, адже безплідними в Україні вважається п»ята частина всіх шлюбів. Серед негативних чинників – зниження загального показника здоров»я населення,збільшення кількості абортів, шкідливі звички, екологічні проблеми. Безплідний шлюб – шлюб, у якому за умов регулярного статевого життя вагітність протягом року не відбувається. Тому у таких випадках не варто зволікати, а звертатися за кваліфікованою допомогою до спеціалістів, причому обстеження повинні пройти обидва члени подружжя. Жіночі фактори безпліддя – порушення у розвитку плода, транспортування яйцеклітини, маточні хвороби, імунологічне та генетичне безпліддя. Самі діагноз ви не поставите, тому обов»язково звертайтеся до фахівців.

Запитання до акушера-гінеколога центру Наталії Штабко - Наскільки аборт небезпечний для жіночого організму?

ШТАБКО: Аборт – втручання у природний процес, під час нього можуть виникнути серйозні ускладнення – прободіння тіла матки, травматизація внутрішніх органів черевної порожнини, кровотеча Це може призвести до порушення менструального циклу, розвитку спайок, що у свою чергу може призвести до безпліддя. Ми маємо можливість застосовувати метод гістероскопії, який дозволяє виявляти патологію матки на ранніх стадіях та у важкодоступних місцях статевої системи.

Запитання до уролога – андролога центру В»ячеслава Деркача - Не секрет, що чоловіки не дуже охоче звертаються до фахівця за консультацією, адже чоловічий менталітет влаштований таким чином, що вони при будь-яких розладах у статевій системі звикли тримати це у собі, звісно, приховуючи свої почуття. Як діяти, коли представник «сильної статі» помітив негаразди?

ДЕРКАЧ : Не варто зволікати, якщо з»явилися якісь проблеми, адже своєчасне звернення до андролога – запорука скорішого позбавлення недуги. За статистикою, у всьому світі половина причин безпліддя припадає саме на чоловіків. Порушення у роботі репродуктивної системи чоловіка пов»язані із хронічними запальними процесами, він може нічим не проявлятися, але ж дітей у подружжя немає, жінка не може завагітнити через те, що її партнер – джерело хронічної інфекції. Причиною розладів можуть бути і гормональні зміни, урологічні проблеми, сексуально – психологічні порушення, а також надмірне вживання алкоголю, тютюнокуріння, наркоманія, недотримання раціонального харчування, стреси , гіподинамія, ожиріння, гіпертонічна хвороба, тобто, дуже і дуже багато. А ще так звана «чоловіча полігамія» - часта зміна статевих партнерів , яка не додає здоров»я всьому організмові. Тому, наголошую і прошу чоловіків - при появі будь-яких симптомів з боку статевої системи – звертайтеся до нас, ми маємо всі можливості вам допомогти. Головне, переборіть себе, не залишайтеся наодинці з проблемою. До речі, приємно, що останнім часом до нашого центру почали звертатися молоді люди, розуміючи, що чим раніше ми виявимо причину недуги – тим раніше її вилікуємо і ви матимете здорових дітей.

Запитання до психолога центру Тетяни Олех – Мабуть, психологічний мікроклімат у сім»ї, дбайливе ставлення один до одного, відчуття відповідальності за життя майбутніх дітей має велике значення для того, якою виросте дитина, наскільки міцною буде і родина?

ОЛЕХ : Дбати про це необхідно ще під час вагітності, адже ланцюжок «мати- батько –дитина» повинен бути міцним. Вагітна жінка повинна відчувати себе у безпеці, тому багато сімейних пар надають перевагу партнерським пологам, бо при цьому створюються психологічний комфорт, запорука успіху пологів. В пологовому будинку працює Школа відповідального батьківства, де сімейні пари вчаться бути батьками, профілактиці психосоматичних розладів, попередженню негараздів зі здоров»ям матері і дитини, правилами грудного вигодовування.

Іноді жінка стикається із ситуацією, коли вона веде здоровий спосіб життя, а завагітніти не може, тому причини слід шукати у психологічному настрої. Дивно, але жінки так організовані. що звикли брати на себе проблеми оточуючих і зневажати особистими бажаннями і потребами, послаблюється почуття впевненості у собі, знижується самооцінка. Тому завдання чоловіка у цьому – підтримати свою другу половину, розділити її проблеми, заспокоїти. Тоді ці двоє здатні будуть подолати будь-які перешкоди на шляху до сімейного щастя.

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів