Меню
 
Головна arrow Новини
Про наболіле – з перших вуст.

У переддень професійного свята працівників засобів масової інформації – Дня журналіста – начальник управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова зустрілася із представниками ЗМІ та співробітниками фармацевтичної галузі Чернігівщини. Під час невимушеної дружньої розмови обговорено основні напрямки розвитку системи охорони здоров»я області, визначено шляхи співпраці мас-медіа із керівниками медичних установ, повідомлено про роботу, яка проводиться управлінням охорони здоров»я щодо реформування медичної галузі Чернігівщини та принципи покращення надання спеціалізованої і кваліфікованої допомоги населенню, особливо сільської місцевості.

Зокрема, Галина Василькова зазначила, що на виконання доручення голови ОДА Володимира Хоменка, під час виїздів лікарських бригад у віддалені села практикується і виїзди фармацевтичних працівників з наборами медикаментів. Таким чином, враховуючи певний дефіцит медикаментів на селі, всі бажаючи мають можливість придбати необхідні ліки та засоби догляду за хворими безпосередньо на ФАПі. Таку роботу започатковано у Срібнянському районі і цей позитивний досвід буде поширений на всі райони області. Проводиться значна робота і щодо підвищення кваліфікації працівників ФАПів, які зараз знаходяться на балансі центральних районних лікарень. Таке підпорядкування має великий позитивний результат, адже здебільшого сільські ради передбачали мізерні кошти на утримання таких медичних установ. А ЦРЛ передбачають кошти на навчання та забезпечення ФАПів всім необхідним. Хоча і досі залишається гострою кадрова проблема на селі через відсутність житла, низьку заробітну плату та неможливість працевлаштування членів родин медиків. Тому із 719-ти ФАПів 69 не укомплектовані середніми медичними працівниками, а в районних лікарнях та сільських лікарських амбулаторіях іноді відсутні фахівці основних лікарських спеціальностей. Вихід із ситуації є – заохотити медиків працювати у сільській місцевості, популяризувати контрактну форму навчання з вимогою подальшого працевлаштування на місце призначення. Втім, така робота потребує попереднього удосконалення чинного законодавства.

Також Галина Василькова спростувала чутки стосовно того, що в травмпункті обласного центру лікарі без оплати свої послуг відмовляються від надання невідкладної допомоги. «Такі чутки суттєво шкодять іміджу закладу. Допомога в травмпункті, втім, як і в інших медичних установах, надається цілком безкоштовно, пацієнт оплачує лише вартість рентген-плівки, яка коштує близько 5-ти гривень – підйомна сума для будь-кого».

Начальник управління охорони здоров»я ОДА відреагувала і на інформацію Прокуратури області, в якій зазначено, що слідчі Прокуратури виявили факти порушення законодавства щодо забезпечення інвалідів та громадян незахищених категорій, ветеранів Великої Вітчизняної війни слуховими апаратами та ендопротезами ( Посилання на сайт прес-служби Прокуратури області pressl@ ukr. Net). Галина Василькова повідомила, що станом на початок року згідно з реєстром для слухопротезування на Чернігівщині перебувала 921 особа – інваліди ВВВ. Облдержадміністрація знайшла можливість виділити кошти ( понад 460 тис грн.) на придбання необхідної кількості слухових апаратів. Цілком справедливо, що в першу чергу апаратами були забезпечені саме інваліди війни. У залишку – 106 апаратів, які поступово надходять для потреб вже ветеранів ВВВ. Звісно, що вони виділялися громадянам згідно посвідчень, які передбачають безкоштовне отримання слухового апарату. Таким чином, жоден слуховий апарат не був розподілений не за призначенням. Така ж ситуація і з безкоштовними встановленнями штучних протезів – операція з ендопротезування проводилася тим пацієнтам, які відповідно до чинного законодавства мають на це право. ( Що передбачено Програмою стратегії демографічного розвитку області на період до 2015-го року).

Для покращення надання родопомічної допомоги та зменшення соціального навантаження від демографічної кризи, в області планується створити міжрайонні пологові відділення. В деяких районах пологові відділення можуть бути небезпечними, адже іноді за рік в них приймається менше 400 пологів, навіть 50-60 ( Срібнянський район). Таким чином, місцеві лікарі втрачають кваліфікацію, відділення не мають необхідного обладнання, відсутня можливість виходжування новонароджених зі зниженою вагою та кваліфікований догляд за породіллями. Втім, акушерсько-гінекологічна служба залишиться у кожному районі для тих породіль, яких не можна буде своєчасно доставити до потужних пологових відділень. Доречно оптимізувати і хірургічну службу, адже , враховуючи, що життя і здоров»я пацієнта – найголовніший напрямок розвитку медицини, - складні оперативні втручання, післяопераційний догляд та реабілітацію хворих варто здійснювати у відповідних клініках, що мають для цього все необхідне. Це не чиїсь примхи, а вимога сьогодення.

Також Галина Василькова розповіла про потужності дороговартісного обладнання – сучасного ангіографа, встановленого на базі Чернігівської міської лікарні №2. Він здатен своєчасно діагностувати серцево-судинну патологію і є унікальним. Його придбання за державні кошти – заслуга особисто голови облдержадміністрації Володимира Хоменка, який доклав чимало зусиль для його придбання. Також від імені голови ОДА в Міністерство фінансів, МОЗ України, Мінекономіки направлено листи із проханням виділення області додаткових коштів для придбання сучасного обладнання, при надходженні необхідних сум лікарняні заклади отримуватимуть медичну апаратуру.

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів