Меню
 
Головна arrow Новини
Медики Чернігівщини здійснили справжній прорив в ургентній допомозі хворим на гострий інфаркт міокарда: серцево-судинні хірурги Чернігівської міської лікарні №2 виконали першу унікальну коронарну операцію на суперсучасному обладнанні.

Хвороби серця та судин продовжують посідати перше місце серед причин смертності українців загалом та жителів області зокрема. Щорічно від цих недугів на Чернігівщині помирають близько 30 тисяч людей, причому левова частка припадає на випадки, коли хворі несвоєчасно звертаються за необхідною допомогою. Медики констатують – якби люди не зволікали зі зверненнями до спеціалістів, більшість хворих можна було б повернути до нормального життя. Це – головний аспект у боротьбі із серцево-судинними захворюваннями. Інший – залежить від наявності необхідного сучасного обладнання, яке дозволяє діагностувати, лікувати та здійснювати медичний супровід хворих. Враховуючи скрутне матеріальне становище галузі, часто такого обладнання не вистачає, а 70-80% апаратури вважається морально та технічно застарілою. Тому забезпечення лікарняних закладів області високотехнологічною медичною технікою належить до пріоритетів роботи органів влади, зокрема облдержадміністрації. Саме завдяки її зусиллям, спрямованим на наближення кваліфікованої медичної допомоги населенню, вдається поповнювати заклади галузі новітньою апаратурою. Без цієї уваги не залишаються і потреби серцево-судинної хірургії, яка на Чернігівщині може пишатися високим рівнем підготовки спеціалістів, що вже протягом півтора десятиліття здійснюють операції на рівні європейських вимог. Достатньо зазначити, що операції зі стентування коронарних судин, артерій, вен нижніх та верхніх кінцівок, що проводяться у обласному Центрі серцево-судинної хірургії, розташованого на базі Чернігівської міської лікарні №2, здійснюються за американськими та європейськими стандартами, хірурги Центру щорічно повертають до якісного життя біля 4,5 тисяч пацієнтів.

Відтепер хвороби серця і судин у Центрі лікуватимуть ще якісніше, адже нещодавно МОЗ було виділено унікальне обладнання, яке дозволятиме проводити оперативні втручання з майже стовідсотковим прогнозом на одужання при гострому інфаркті міокарда.

Це – рентгено-васкулярний ангіограф для коронарних артерій «PHILLIPS ALLURA- XPFD-10», вартістю близько 10 мільйонів гривень. «Обладнання до нас надійшло у 36 контейнерах. Протягом місяця провідні київські інженери-медтехніки його встановлювали та проводили діагностику. Хід монтажних робіт знаходився на особистому контролі голови облдержадміністрації Володимира Хоменка. Було підготовлено приміщення для ангіографа, - розповідає завідувач Центру серцево-судинної хірургії, заслужений лікар України Володимир Герасимов , - одночасно четверо фахівців пройшли навчання на чотиримісячних курсах в інституті кардіології імені академіка М.Д.Стражеска. Тепер ми зможемо робити операції на серці, які до цього нашим пацієнтам здійснювалися або за кордоном, або в Київському інституті імені Шалімова. Унікальні можливості апарату дозволяють зазирнути у найвіддаленіші куточки серця, своєчасно виявити вогнище інфарктної патології, локалізувати його та відновити кровотік, а відтак – за кілька днів виписати пацієнта зі значним покращенням стану».

Першу операцію за допомогою ангіографа зроблено 49 річному хворому з Чернігова. «Я звернувся до лікарні з гострим болем у серці, - розповідає пацієнт, - лікарі, констатувавши інфаркт, госпіталізували мене в реанімацію та запропонували провести першу операцію саме мені. Знаєте, я під час операції не відчував дискомфорту, навпаки, мені цікаво було дивитися на монітор апарата, я бачив свої судини і як по ним тече кров. Таким чином, можна вважати, що я сам все тримав під власним контролем, – жартує чоловік, - тепер я почуваюся добре і готовий до виписки».

«Звісно, що такі операції загалом високовартісні, - говорить Володимир Герасимов, - тому управління охорони здоров’я облдержадміністрації розробляє Програму запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань до 2015 року, в рамках якої передбачаються кошти, які будуть спрямовуватися на закупівлю витратних матеріалів та медикаментів».

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів