Меню
 
Головна arrow Новини
Шляхи реформування медичної галузі Чернігівщини обговорено на засіданні «круглого столу» за участю головних позаштатних спеціалістів управління охорони здоров»я облдержадміністрації.

Не секрет, що існуючий стан надання медичної допомоги в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема не влаштовує ні самих медичних працівників, ні населення, адже сучасна галузь охорони здоров»я працює на засадах, розроблених та впроваджених ще за радянських часів. А реалії сьогодення вимагають інших базових принципів , серед яких головний – наближення кваліфікованої багатопрофільної , ургентної, спеціалізованої медичної допомоги як до жителів міст, так і найвіддаленіших сіл. Звісно, що процес реформування потребує великої попередньої роботи, обговорення на багатьох рівнях, врахування специфіки регіонального розвитку, дослуховування до конструктивних ідей, пропозицій і громадської думки. Також необхідно убезпечити процес від непродуманих кроків та невиважених рішень, що може призвести до небажаних наслідків. Отже, головний принцип Гіпократа « не зашкодь» повинен бути наріжним каменем і в процесі оптимізації галузі.

«На Чернігівщині існують певні передумови для успішного реформування галузі, - зазначив в.о. заступника начальника управління охорони здоров»я ОДА Володимир Пулін, - їхні засади викладені у державній Програмі економічних реформ на 2010-2014-й роки «Заможне суспільство. Конкурентноспроможна економіка. Ефективна держава», яка запроваджена Комітетом з економічних реформ при Президенті України. І хоча наша область і не належить до тих регіонів України, які обрані пілотними для здійснення реформ, при належному фінансуванні ми зможемо надати цьому процесу необхідного поштовху. Головна мета реформування галузі – покращення здоров»я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу усіх громадян до необхідної медичної допомоги. А в перспективі – створення засад для здорового способу життя і праці».

Начальник обласного центру ІАТ та ПЗСЖ Микола Бовда познайомив присутніх із основними етапами реформування медичної галузі, зокрема, для успішності оптимізації, зокрема, необхідно:


- Прийняти Закон «Про лікувально-профілактичні заклади і медичне обслуговування населення»,

- Внести зміни до Бюджетного кодексу, які забезпечать перерозподіл фінансування на користь первинної ланки медичної допомоги і профілактичної медицини,

- Перехід від бюджетного фінансування комунальних і державних лікувально-профілактичних закладів на кошторисній основі до контрактних засад,

- Створення незалежних центрів оцінювання відповідності медичних установ акредитацій ним та ліцензійним вимогам,

- Створення госпітальних округів, формування територіальної мережі лікарняно-профілактичних закладів.

- Розроблення та прийняття комплексної Програми «Здорова нація»,

- Переведення усіх медичних установ на систему контрактних відносин між замовником та постачальником медичних послуг,

- Підготовка до запровадження обов»язкового соціального медичного страхування.

Це тільки деякі з етапів, розрахованих на перспективу. Цього досягнути цілком можливо, враховуючи розроблені шляхи реформування галузі згідно з принципами побудови суттєво нової моделі системи охорони здоров»я, що базуватиметься на засадах функціонально- структурного та фінансово –економічного розмежування. На первинному рівні необхідно організувати центри первинної медико-санітарної допомоги – на теперішній базі сільських дільничних лікарень, районних лікарень,ФАПів, сільських лікарських амбулаторій, що фінансуються із сільських та селищних бюджетів, створити такі центри з консультативною поліклінікою, сільською лікарською амбулаторією та ФАПом і передати на баланс районного бюджету. На вторинному рівні (створення госпітальних округів) на базі ЦРЛ з коштами районного бюджету створити госпітальний округ, міжрайонні акушерські відділення, міжрайонні кардіологічні центри з фінансуванням з обласного бюджету та пункти швидкої медичної допомоги у межах госпітального округу.

Реформування галузі дасть змогу вивільнити значну частину коштів. Наприклад, організація центрів первинної медико-санітарної допомоги на Чернігівщині зекономить на рік 41141,5 тис грн. ( 139 малопотужних ФАПів буде скорочено, 37 ФАПів з невеликою кількістю населення та сільські дільничні лікарні реорганізовуватимуться в сільські лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини, переведення (зі скороченням ліжкового фонду та штату працівників) 15-ти районних лікарень в сільські лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Це призведе і до зменшення діючих медичних закладів з 853 до 714).


Отже, в перспективі в області буде створено 7 госпітальних округів -

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ГО ( куди входитимуть Ріпкинській, Городнянський, Куликівський та Чернігівський райони, теперішні центральні районні лікарні працюватимуть як лікарні планового лікування, центри первинної медико-санітарної допомоги з підстанціями швидкої медичної допомоги).

КОРЮКІВСЬКИЙ ГО ( Щорський ,Коропський, Сосницький, Менський, Корюківський райони)

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ ГО (Н.-Сіверський і Семенівський райони).

КОЗЕЛЕЦЬКИЙ ГО (Козелецький і Бобровицький райони)

ПРИЛУЦЬКИЙ ГО (Прилуцький , Варвинський, Талалаївський, Срібнянський райони)

НІЖИНСЬКИЙ (Ніжинський ,Носівський, Ічнянський райони)

БАХМАЦЬКИЙ ГО (Бахмацький і Борзнянський райони).

Центрами округів будуть центральні міські , а в деяких районах - центральні районні лікарні , в яких в наявності необхідна матеріально-технічна база.

Повідомлено і про формування 5-ти міжрайонних кардіологічних відділень –

ЧЕРНІГІВСЬКЕ (Ріпкинський, Городнянський, Щорський,. Менський, Чернігівський,Куликівський,Козелецький райони)

НІЖИНСЬКЕ (Ніжинський,Носівський, Ічнянський,Бобровицький райони)

ПРИЛУЦЬКЕ (Прилуцький,Талалаївський, Варвинський , Срібнянський райони)

БАХМАЦЬКЕ (Бахмацький, Борзнянський райони)

НОВГОРОД–СІВЕРСЬКЕ(Н.-Сіверський,Корюківський, Коропський, Сосницький райони)

Планується створення 6-ти міжрайонних акушерсько-гінекологічних центрів.

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ (Ріпкинський, Городнянський, Куликівський, Чернігівський райони)

НІЖИНСЬКИЙ(Ніжинський,Носівський,Ічнянський, Бахмацький,Борзнянський райони)

ПРИЛУЦЬКИЙ (Прилуцький,Талалаївський, Срібнянський, Варвинський райони)

БОБРОВИЦЬКИЙ (Бобровицький, Козелецький райони)

МЕНСЬКИЙ(Менськаий,Сосницький,Щорський, Корюківський,Коропський райони)

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ (Новгород-Сіверський, Семенівський райони).

Учасники засідання «круглого столу» дійшли висновку – для успішного реформування галузі однією з необхідних передумов повинно бути громадське обговорення, адже медицина працює для людей і їхня думка буде обов»язково врахована. Крім того, варто оновити медичний автотранспорт для оперативної доставки хворого до центру госпітального округу і покращення стану доріг. Попереду дуже багато роботи, пріоритетом якої буде розвиток невідкладної допомоги, сімейної медицини і удосконалення кваліфікованої спеціалізованої допомоги.





Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів