Меню
 
Головна arrow Новини
Відтепер хворих на серцево-судинні недуги на Чернігівщині лікуватимуть ефективніше. У цьому переконалися представники влади, Міністерства охорони здоров»я України, журналісти, які відвідали обласний центр серцево-судинної хірургії, розташований на базі Чернігівської міської лікарні №2.

А приводом для відвідин лікарні стала неординарна подія в розвитку медичної галузі Чернігівщини – презентація можливостей найсучасного рентгено-васкулярного ангіографа «PHILLIPS ALLURA XP10», що використовується для діагностики серцево-судинних захворювань та здійснення операцій при ішемічній хворобі серця, гострих інфарктах міокарда, а також для лікування гострих порушень мозкового кровообігу, вроджених та набутих вад серця, захворювань магістральних судин.

Під час екскурсії завідувач відділення серцево-судинної хірургії, заслужений лікар України Володимир Герасимов, пояснив. що обладнання дозволяє під час проведення оперативних втручань діставатися до найвіддаленіших куточків серця, навіть бачити його задню стінку. Здебільшого через артерію на нижній кінцівці вводиться гнучкий катетер зі спеціальними інструментами і за допомогою дистанційного рентгенівського зображення дуже високої якості можна у найкоротший термін (у разі проведення операції з позбавлення хворого наслідків інфаркту міокарда таке втручання зайняло всього 6 хвилин) провести необхідну оперативні дії. Обладнання дає змогу легше переносити пацієнтам післяопераційний період, скорочується термін їхнього перебування на лікарняному ліжку, прискорюється процес реабілітації.

Також повідомлено – щороку в області таких операцій потребуватиме понад 1000 хворих. На жаль, проведення таких високотехнологічних процедур потребуватиме залучення коштів пацієнтів, адже витратні матеріали коштують недешево ( один стент, зроблений з металу з пам»яттю, коштує близько 20 тисяч гривень) .Звісно, що поки подібні операції недоступні широкому загалу. Це дуже добре розуміє і голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко,(до речі, він тримав під особистим контролем встановлення нового обладнання). Тому голова облдержадміністрації зазначив: - Це дуже складне питання. Але запевню – на загальнодержавному рівні, а також обласна влада буде обов»язково це питання вирішувати. Зараз існує програма по допомозі хворим із серцево-судинними захворюваннями, вона буде вноситися на розгляд сесії обласної ради у вересні. Вона дасть можливість навіть незахищеним верствам населення отримувати допомогу у повному обсязі. Хвороба не «заглядає» до гаманця пацієнта, ми це добре розуміємо. Тому зробимо все можливе для того, щоб саме цей вид медичної допомоги був доступний для всіх, хто її потребує. Загалом мене дуже вразили такі технології і добре, що Чернігів має змогу долучитися до них.

Проблема лікування інфарктів на Чернігівщині стоїть дуже гостро, - повідомив Володимир Герасимов, - лише упродовж минулого року в області на такі хвороби занедужало понад 1300 людей І якщо виходити з принципових міркувань, то всі пацієнти мають отримати належну допомогу, ми розраховуємо, що в нашому центрі пролікуємо хоча б половину таких хворих. Щороку ми виконуємо близько 1000 операцій на серці та близько 600 коронарних ангіопластик, що цілком відповідає європейським стандартам у розрахунку на один мільйон жителів.

Чернігівські серцево - судинні хірурги оволоділи новою методикою досить швидко, вони пройшли спеціалізоване навчання у Національному науковому центрі кардіології «Інститут кардіології імені академіка Стражеска АМН України під керівництвом члена – кореспондента АМН , професора Юрія Соколова.

Презентація ангіографа відбулася у рамках науково-практичної конференції «Впровадження високих хірургічних технологій та інноваційних напрямів розвитку у лікування серцево –судинних захворювань», яка пройшла у ЧМЛ №2. Із сучасним розвитком галузі лікарів і журналістів ознайомили член-кореспондент АМН України, начальник організаційно-лікувального управління АМП України Василь Лазоришинець, член-кореспондент АМН України, керівник відділу інтервенційної кардіології ННЦ «Інститут кардіології імені Стражеска Юрій Соколов.


Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів