За повідомленням головного лікаря станції Вероніки Станкевич- Самойленко, завдяки участі Управління охорони здоров»я ОДА, міської влади у вирішенні проблем медиків «швидкої», до кінця вересня станція змінить свою прописку з вул. Любецької на вул. Одинцова, 22.
« Служба швидкої медичної допомоги – це особлива ланка у наданні невідкладної допомоги людям. У жодному разі, не зменшуючи роль інших закладів, які по-своєму необхідні пацієнтам і самовіддано рятують життя і здоров»я громадян, служба невідкладних станів і, зокрема, «швидка» допомога є унікальною, - наголошує головний лікар, - вдумайтеся у ці тривожні слова – «медицина невідкладних станів», тобто, тих станів хворого, коли ненадання вчасної медичної допомоги може призвести до сумних наслідків. Уявіть собі, що лікар, який примчав рятувати ваше здоров»я і відбивати від смерті, щойно вийшов з приміщення станції швидкої меддопомоги, яке ще за царських часів слугувало… стайнею, де в одній кімнаті, в якій жив по-царськи коник, а тепер в ній протягом доби чекають на тривожні виклики 4-5 лікарів, де дах щохвилини погрожує впасти, а стіни вкрити грибком. Асфальтне покриття настільки розбите автомобілями, що під час опадів утворюються величезні калюжі. А що ми можемо зробити? Лише власними силами підтримувати приміщення у більш-менш належному стані, адже це не потребує жодних матеріальних затрат.
Мова про поліпшення матеріальної та побутової бази станції йшла протягом чверті століття. Проте, минали роки, а все залишалося на тому ж рівні. І ось, як кажуть, крига скресла – ми нарешті отримуємо нове приміщення – перший поверх поліклінічного відділення міської лікарні №3 по вул. Одинцова, 22, так званої радіозаводської поліклініки. Тут буде знаходитися наша базова станція та адміністрація, підстанція спеціалізованих бригад залишиться за своєю старою адресою, у дворі обласної бібліотеки ім. Короленка. На даний час у цих приміщеннях, де будуть розташовані кімнати відпочинку персоналу, кабінети , ведуться ремонтні роботи. Звісно, що завдяки владі ці умови вигідно вирізняються від старих, що значною мірою покращить побут наших медиків. Нова адреса станції вигідна з усіх боків, адже вона розташована у густонаселеному районі обласного центру , що дасть змогу ще скоріше бригадам дістатися до пацієнтів і якомога швидше надати необхідну допомогу».
Крім того, медики «швидкої» мають ще один привід для радості : для закупівлі трьох автомобілів швидкої допомоги цього року з місцевого бюджету виділено 500 тисяч грн., на даний час проводиться процедура відкритих торгів. Ще один автомобіль повинен надійти для потреб медиків у якості гуманітарної допомоги. Це значно покращить стан автопарку закладу, адже 90% наявного спеціалізованого автотранспорту вже давно вичерпав свій ресурс.
«Втім, одна з головних проблем станції ще потребує вирішення, -говорить Вероніка Станкевич – Самойленко, - хоча витратними матеріалами та медикаментами ми забезпечені стовідсотково, ситуація із необхідним обладнанням досить сутужна. Апаратура в нас настільки застаріла, що дуже часто виходить з ладу. Станція швидкої допомоги не має можливості за власні кошти закупити новітню апаратуру через недостатність фінансування. Особливо гостро стоїть проблема з дитячою наркозно-дихальною апаратурою. Буває таке, що наші лікарі, підтримуючи життєздатність маленьких пацієнтів під час транспортування, часто-густо самі стають для них дихальним апаратом. Тому ми маємо велике сподівання, що у цьому нам допоможуть небайдужі благодійники».
Отже, на Чернігівській міській станції швидкої медичної допомоги відбуваються позитивні зміни, спрямовані на покращення її роботи по врятуванню здоров»я і життя пацієнтів.
|