Меню
 
Головна arrow Новини
Процес майбутнього реформування системи охорони здоров»я неможливий без широкого громадського обговорення на всіх рівнях, адже йдеться про покрашення надання медичної допомоги населенню і воно має право на висловлення своїх думок.

Такого висновку дійшли учасники засідання Громадської ради при облдержадміністрації 14-го вересня 2011-го року.

Мабуть, ніяка інша реформа не привертала такої уваги з боку населення, як оптимізація медичної галузі. І це цілком зрозуміло, адже протягом 20-ти років жоден з урядів не міг взяти на себе відповідальність впровадити радикальні зміни в системі охорони здоров»я, а їхня необхідність назріла вже давно.

Громадська рада при облдержадміністрації активно пропагує основні засади реструктуризації системи охорони здоров»я, провівши кілька засідань на цю тему. Її члени переконалися – на шляху оптимізації галузі не може бути байдужих, особливо серед керівників територіальних громад, медичних працівників на всіх рівнях надання допомоги населенню.

Як зазначив під час засідання заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, головна мета реформ в медицині – наближення кваліфікованої спеціалізованої і основне, якісної медичної допомоги населенню, особливо жителям сільської місцевості.

Начальник управління охорони здоров»я облдержадміністрації Галина Василькова познайомила учасників засідання із основними засадами, на яких базуватиметься оптимізація галузі, зазначивши, що в майбутній реорганізації охорони здоров»я головна роль повинна належати медичному аспекту, якого можна досягти профілактичною спрямованістю медико-санітарної допомоги, формуванням здорового способу життя, орієнтації мережі медичних закладів на потреби пацієнтів, підвищенням доступності населення до кваліфікованих і якісних медичних послуг. Серед основних чинників змін у галузі – необхідність підтримання професійних навичок лікарів, ефективне використання наявного медичного обладнання, зв»язок між кількістю виконаних операції та їхніми результатами.

Варто нагадати основні принципи реструктуризації системи охорони здоров»я.

- створення госпітальних округів з метою концентрації всієї хірургічної, акушерської діяльності, інших видів меддопомоги в одному закладі, причому цілодобово,

- підвищення ролі центрів первинної медико-санітарної допомоги, які виступатимуть головною ланкою в консультативній, діагностичній роботі, адже на сьогодні лише педіатрична допомога може похвалитися відпрацьованою системою медичного нагляду,

- створення відділень для відновленого лікування хронічних хворих та соціального догляду (хоспіси),

« Якщо ми зробимо головний акцент на первинну ланку медико-санітарної допомоги – пріоритетний напрямок – можна досягти того, що сімейний лікар зможе більше часу приділяти своїм пацієнтам, адже він знатиме кожного члена родини, знайомий з їхніми хронічними хворобами і може кваліфіковано проконсультувати та попередити загострення хвороби. Таким чином у більшості випадків пацієнт заощадить кошти, які б використалися на стаціонарне лікування», - зазначила Галина Василькова.

- створення фельдшерських пунктів швидкої медичної допомоги та відділень інтенсивної терапії та спеціалізованої допомоги, як це вже зроблено у Ніжині та Прилуках (відділення «штучної нирки»),

- створення Єдиного медичного простору.

Левова частка фінансування медичної галузі повинна спрямовуватися на первинну ланку, адже там отримуватимуть допомогу до 80% населення.

Таким чином, незважаючи, що процес реформування системи охорони здоров»я на Чернігівщині офіційно розпочнеться не раніше 2014-го року (адже область не належить до пілотних регіонів, в яких він почався цього року). В області вже створені умови для реструктуризації галузі.

Запрошений на засідання Громадської ради головний лікар Менської ЦРЛ Петро Хомрач, знайомлячи присутніх із можливостями районної медицини зазначив, що покращити стан надання медичної допомоги населенню, особливо у сільській місцевості. Можна вже зараз, причому в умовах наявного фінансування і діючої законодавчої бази. Наприклад, в Менському районі за останні 2 роки створено 6 пунктів швидкої медичної допомоги, що дає змогу бригадам дістатися до пацієнта у найкоротший термін. В районі покращені умови для роботи та побуту медичних працівників, свідченням чого є той факт, що зараз в тамтешніх лікувально-профілактичних закладах працює 11 інтернів і є сподівання, що через 2-3 роки кадрова проблема у районі буде вирішена.

Учасники засідання отримали ґрунтовні відповіді на свої запитання щодо майбутнього реформування галузі охорони здоров»я.

Таким чином, Громадська рада при облдержадміністрації, розглянувши питання реформування медичної галузі, підтримує курс держави на проведення реформ, які направлені на підвищення якості надання медичної допомоги населенню. Для реалізації реструктуризації галузі Громадська рада рекомендує облдержадміністрації : провести інвентаризацію медичної мережі області, всім закладам первинної та вторинної меддопомоги(СЛА, ЦРЛ,РЛ) протягом 2011-2014-го років провести підготовчу роботу відповідно ЗУ «Про внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров»я України» та інших нормативно-правових документів,при проведенні реформування галузі максимально зберегти кваліфіковані кадри, робочі місця медичних працівників,забезпечити широке громадське обговорення проекту реформування галузі – розробити відповідні інформаційні матеріали щодо реформування системи охорони здоров»я у плані медичного обслуговування та розповсюдити їх серед населення та медичних працівників,провести кущові наради з медиками, головами місцевих громадських рад при РДА, виконкомами міськрад на базі лікарень, що плануються стати центрами госпітальних округів, забезпечити виключно безкоштовно обстеження хворих не медичному обладнанні, придбаному за бюджетні та спонсорські кошти.

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів