Меню
 
Головна arrow Новини
«Лабораторна діагностика туберкульозу у світі вже здійснила кілька важливих кроків на шляху виявлення цього захворювання у широких верств населення. Тому завдання медиків Чернігівщини – використати ці досягнення у боротьбі із цією підступною хворобою», - зазначили під час перебування в обласному центрі 28-го вересня 2011року члени делегації Всесвітньої організації охорони здоров»я.

На жаль, як би медики не намагалися призупинити темпи поширення туберкульозу, хвороба не здається, навпаки, набуває важких мультирезистентних форм, які практично не лікуються та поєднуються із ще однією медичною проблемою сучасності – ВІЛ-інфекцією. Втім, не слід вважати, що незадовільна ситуація із туберкульозом спостерігається лише в Україні і на Чернігівщині зокрема. Наприклад, голландці, які ще кілька десятиліть тому вважали, що взяли під суворий контроль розповсюдження цієї підступної хвороби, тепер, так би мовити, хапаються за голову, адже збудник – паличка Коха – знову почала стрімко поширюватися цією країною. В Україні загалом, в тому числі і на Чернігівщині, ситуація поки не залишає підстав до оптимізму – кожного року сухоти вперше виявляються у близько 300-500 жителів нашої області.

Темпи поширення туберкульозу Всесвітня організація охорони здоров»я намагається якщо не знизити, то хоча б вивчити їхню динаміку та можливий прогноз, Для цього її представники їздять світом та знайомляться із ситуацією на місцях. З такою метою ВООЗівці приїхали і до Чернігова. Розповідаючи про мету свого візиту в нашу область, член делегації, епідеміолог з Латвії Гірдс Чемберс зазначив – «…Ми вивчатимемо не скільки те, чи можуть чернігівські лікарі боротися із туберкульозом, скільки можливості вашої лабораторної бази по ранньому виявленню мультирезистентних форм захворювання, наскільки дієвими є ті препарати, якими ви лікуєте хворих. Ми з»ясуємо дотримання українських фтизіатрів європейських протоколів лікування сухот. Коли з»являться якісь висновки, ми зможемо рекомендувати місцевим медикам, як покращити вашу службу по боротьбі з різними формами туберкульозу».

Гості познайомилися із можливостями обласного і Прилуцького протитуберкульозних диспансерів, а також із роботою спеціалізованої лабораторії Чернігівської міської лікарні №2, яка має доволі потужну базу та спеціалістів по виявленню палички Коха.

«Висновки робити поки зарано, - повідомив співробітник всесвітньо відомого Національного інституту по контролю за інфекційними хворобами в Атланті (США) доктор Патрік Мунен, - ми тільки знайомимося із ситуацію з туберкульозом у вашому регіоні і в Україні в цілому, попереду на нас чекає ще багато роботи. Туберкульоз – проблема всього світу, можете бути впевненими, що ми поділимося своїми висновками із керівництвом ВООЗ, звісно, на якусь допомогу ви зможете очікувати. Ті лікарні . що ми бачили, мають діагностичну базу, втім, її можливості відрізняються від загальноєвропейських та американських стандартів. Єдине, що вже зараз я можу сказати – наші дослідження допоможуть вам виявити проблемні зони у вивчені туберкульозу і методах лабораторної діагностики».

Додамо : минулого року активні форми туберкульозу були виявлені у 749-ти жителів Чернігівщини ( 68,4 на 100 тисяч населення), активний туберкульоз легенів – у 659-ти громадян. 2010-го року від різних форм туберкульозу померли 165 громадян (138 чоловіків і 27 жінок), 65 хворих на туберкульоз померли від СНІДу.

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів