Меню
 
Головна arrow Новини
Діабет – не вирок! 14-го листопада міжнародна медична спільнота відзначає Всесвітній день діабету.

Цукровий діабет – підступна хвороба, що вражає всі органи і системи людського організму. Стреси, надмірна вага, підвищений артеріальний тиск, хронічне запалення підшлункової залози, нераціональне харчування, наявність близьких родичів, що живуть із діабетом – це далеко не повний перелік чинників, що можуть призвести до появи цукрового діабету. Цукровий діабет поширений у світі, за даними ВООЗ, у світі такий діагноз мають понад 900 мільйонів людей, в Україні – близько 1-го мільйона. При несвоєчасному зверненні до спеціаліста, а також при недотриманні порад лікарів, діабет здатен призвести до появи серйозних ускладнень у вигляді інсульту, інфаркту, різноманітних ендокринологічних розладів, до інвалідності та смерті. До речі, в Україні кожна шоста смерть людей у віці після 60-ти років спричинена ускладненнями цукрового діабету.

На жаль, Чернігівщина посідає одне з перших місць в державі за кількістю хворих на діабет у розрахунку на 100 тисяч населення: станом на 01.10.11р. діагноз «цукровий діабет» мають близько 23 тисяч жителів регіону, в тому числі і майже 180 дітей до 14-ти років.

«В області спостерігається тенденція до стабілізації темпів поширення цієї недуги, - стверджує завідувачка ендокринологічного відділення (центру) Чернігівської обласної лікарні, обласний ендокринолог Любов Черв»якова, - за останні три роки кількість випадків вперше виявленого діабету не мають динаміки до збільшення, що певною мірою свідчить про обізнаність людей щодо причин виникнення хвороби , деяким покращенням санітарно-просвітницької роботи з боку медичних працівників та належною увагою до проблем хворих на діабет з боку облдержадміністрації і управління охорони здоров»я. Стверджую це не голослівно, адже зараз в області не має проблем із забезпеченням діабетиків штучними інсуліновими препаратами. Найближчим часом ендокринологи сподіваються на те, що ситуація із розповсюдженням хвороби ще покращиться – працюємо над розробкою відповідної Програми, а наприкінці 2010-го – на початку 2012-го року ендокринологи побувають в багатьох районах Чернігівщини з метою безкоштовного вимірювання рівня цукру у крові хворим на діабет та широким консультуванням всіх бажаючих».

Втім, за словами Любові Черв»якової, деякі проблеми даються взнаки. Наприклад, стан забезпечення хворих тест-системами залишає бажати кращого, зараз на них можуть розраховувати лише діти-діабетики. Крім того, має місце слабке усвідомлення населення щодо необхідності раннього звернення до спеціалістів. Фахівець стверджує, - люди звертаються за допомогою лише тоді, коли вже мають місце наявні ознаки хвороби. « На жаль, ендокринологічне відділення обласної лікарні заповнене хворими лише у період, коли на присадибних ділянках громадян завершуються польові роботи, що спричиняє певні черги на отримання лікування., - стверджує обласний ендокринолог, - Тому наголошую – не допускайте загострення хвороби, звертайтеся своєчасно за допомогою».

Медики впевнені, діагноз «цукровий діабет» - не вирок. Сучасна медицина у своєму арсеналі має все необхідне для надання своєчасної і кваліфікованої допомоги хворим. Існують тисячі прикладів, коли люди, що живуть із діабетом, дотримуючись порад лікарів, ведуть нормальне , активне життя. А ще – діабету можна уникнути, принаймні, звести до мінімуму можливість його виникнення – людям після 40 років хоча б раз на рік вимірювати рівень цукру у крові, переглянути режим харчування, позбавитися шкідливих звичок, адекватно реагувати на стреси і не нехтувати зверненням до лікарів.

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів