Меню
 
Головна arrow Новини
Інформація щодо випадків туберкульозу виявлених в школах м. Чернігова

Стосовно інформації, яка прозвучала в засобах масової інформації щодо випадків захворювання на туберкульоз в освітніх закладах м. Чернігова управління охорони здоров’я повідомляє наступне.

Учениця школи №35 з 28.10.2011 р. перебуває на обстеженні в обласному протитуберкульозному диспансері, як контактна з хворою на туберкульоз мамою та у зв’язку з наявністю змін в легенях. Діагноз активного туберкульозу дитині в даний час не підтверджено, мікобактерій туберкульозу в харкотинні не виявлено.

Отримує пробну протитуберкульозну та симптоматичну терапію. Лікування дитини в обласному протитуберкульозному диспансері здійснюється виключно за кошти закладу.

Заключний діагноз буде встановлено після контрольного рентгенологічного обстеження.

У технічного працівника школи №5 м. Чернігова при плановому профілактичному флюорографічному обстеженні було виявлено новоутворення в легенях, з приводу чого вона госпіталізована в хірургічне відділення обласного протитуберкульозного диспансеру. Проведені додаткові обстеження. В аналізі харкотиння та в мазку з бронхів мікобактерії туберкульозу не виявлені.

Після оперативного втручання у видаленому новоутворенні при бактеріологічному дослідженні виявлені мікобактерії туберкульозу.

Таким чином, учениця школи №35, технічний працівник школи №5 загрозу по інфікуванню оточуючих не несуть, так як мікобактерій туберкульозу не виділяють.

Дані випадки черговий раз свідчать про необхідність проходження щорічного профілактичного обстеження на туберкульоз: дітям від 1 до 14 років – постановка реакції Манту, дітям 15 – 17 років проведення реакції Манту та флюорографічного обстеження, дорослим – флюорографічного обстеження.

В.о. заступника начальника управління В.О. Пулін
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів