Меню
 
Головна arrow Новини
Кисневі балони в лікарнях замінять на концентратори

Фахівцями управлінням охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації розробляється обласна програма забезпечення медичних закладів регіону кисневими концентраторами. Ними планують замінити кисневі балони, які на сьогодні є фізично і морально застарілими технічними засобами надання медичної допомоги. За словами начальника управління Володимира Ященка, програма буде внесена на розгляд депутатського корпусу обласної ради з метою її подальшого затвердження на сесії та передбачення коштів на реалізацію в обласному бюджеті.

"Ми розуміємо, що це робота не одного дня, - говорить В. Ященко. - Для заміни всіх балонів знадобиться, можливо, кілька років. Саме тому ми вважаємо за доцільне прийняття такої програми та складання графіка закупівлі і поставок концентраторів у лікувальні заклади області. Централізоване придбання установок з виробництва кисню дозволить отримати знижку при проведенні торгів і зекономити бюджетні кошти".

Як розповіла провідний інженер обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Ніна Омельяненко, на сьогодні в лікувальних закладах області використовується 712 кисневих балонів. Як будь-яка річ, вони з року в рік зношуються, а нові купувати вже ніде: в Україні такі балони не виробляються. Розуміючи це, головні лікарі ряду медичних закладів області вже самі почали поступовий перехід на альтернативне, більш сучасне обладнання для забезпечення киснем. Проте вибух балону в лікарні міста Луганська змушує прискорити цей процес.

За словами Н. Омельяненко, сьогодні кисень застосовується у 43-х медичних закладах області. У половини з них його подача в реанімації та операційні організована належним чином. Так, наприклад, в обласній лікарні кисень подається трубопроводами з кисневої станції. В 11 медзакладах - від балонів, які винесені в кисневий пункт. Це відокремлена від лікарні будівля, де балони розміщені у спеціальних гніздах. У 6-ти лікувальних закладах вони закриті в залізні ящики, встановлені у підвальних приміщеннях. У двох лікарнях - там, де потреба в кисневі незначна, використовуються кисневі подушки.

У 22 медичних закладах балони стоять безпосередньо в лікувальних відділеннях, що є недопустимим і, як показав нещасний випадок у Луганську, може призвести до трагедії.

Кисневі концентратори, якими планується забезпечити всі лікувальні заклади області, на сьогодні успішно працюють в Бахмацькій, Бобровицькій та Козелецькій центральних районних лікарнях. Гроші на їх придбання виділяла районна влада, у Бобровиці - вже після вибуху в Луганську. Головні лікарі задоволені роботою цих установок і зазначають, що ніяких проблем із забезпеченням киснем тепер не мають.

Принцип роботи концентратора надзвичайно простий: він відбирає кисень із повітря, яке всмоктує з навколишнього середовища і пропускає через фільтр і генератор. Потужність концентратора визначається виходом одного літра кисню за хвилину. Час безперервної роботи цього апарата - 8 тисяч годин, після чого треба буде замінити лише фільтр.

Концентратори зручні тим, що їх можна вмикати в залежності від потреби: потрібен кисень - включили, не потрібен - виключили. Крім того, вони переносні. Ці установки безпечні та економічно вигідні. За рік роботи один концентратор може виробити 5256 кубометрів кисню, що дорівнює об'єму 835 балонів.

Прес-служба управління охорони здоров'я
Чернігівської облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів