Меню
 
Головна arrow Новини
Відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Чернігівщини проводять значну роботу з попередження соціально-небезпечних хвороб, надання послуг споживачам ін'єкційних наркотиків та їх найближчому оточенню. Про це, зокрема, йшлося на черговому засіданні обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке провів заступник голови ради, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Володимир Ященко. На зібранні підбивалися підсумки роботи різних служб і організацій, спрямованої на протидію ВІЛ/СНІДу і туберкульозу у 2009 році.

Як розповіла заступник директора Чернігівського обласного центру СССДМ Ніна Кононенко, первинну профілактичну роботу спеціалісти центрів проводили через спеціалізовані формування - мобільні консультаційні пункти соціальної роботи у сільській місцевості (МКП). Торік вони здійснили 1828 виїздів, що на 23% більше, ніж у 2008 році. Спілкуючись із сім'ями, дітьми та молоддю, які потрапили в складні життєві обставини, родинами, де виховуються діти-інваліди, вихованцями притулків та інтернатів, матерями, які хотіли відмовитися від новонародженої дитини, фахівці ЦССДМ надали 23 тисячі індивідуальних послуг. Майже половина цих послуг була пов'язана з проблемою наркотичної та алкогольної залежності. Значна увага під час виїздів МКП приділялась поширенню інформаційно-просвітницьких матеріалів з питань профілактики соціально-небезпечних хвороб, в тому числі, ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя тощо. За рік МПК попрацювали в 762 населених пунктах області.

Паралельно з великою просвітницькою роботою, центри СССДМ проводять також і практичні заходи. Одним із них є обмін стерильного інструментарію для споживачів ін'єкційних наркотиків. У 2009 році було обміняно 46 704 шприці (на 43% більше, ніж у 2008 році), а 45 733 шприці прийнято на утилізацію (на 42% більше).

До позитивних аспектів діяльності соціальних служб Ніна Кононеко віднесла збільшення доступу до стерильного інструментарію та дезинфекційних засобів, налагодження взаємодії з іншими установами, що переймаються проблемою ВІЛ/СНІДу, та ін. Проблемними залишаються питання відсутності в районах області громадських організацій, які б опікувались питаннями профілактики наркоманії та ВІЛ/СНІДу, недостатнє та не постійне фінансування служб із місцевих бюджетів тощо.

Загалом на даному засіданні було розглянуто шість питань порядку денного. Про те, як борються з туберкульозом у закладах пеніціарної системи доповіла начальник сектору охорони здоров'я управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Чернігівській області Світлана Волкова. Про реалізацію 4-х проектів та співпрацю з партнерами, якими є державні установи та громадські організації, розповідала директор Чернігівського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Анжела Мойсеєнко.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Валерій Дубров поінформував про хід проведення в області Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом, який проводиться у березні. Активно до нього долучилась і обласна організація Товариства Червоного Хреста. Як повідомила в. о. заступника голови організації Оксана Рубець, за перші дні місячника товариством зібрано одягу і продуктів харчування на 11,5 тис. грн. і надано допомогу 409 особам, які перехворіли на туберкульоз або мають ризик ним заразитися..

Про роботу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2009 році та хід розбудови регіональної системи МіО (моніторинг і оцінка) виконання програмних заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІДу на засіданні розповіла заступник головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Ніна Товчига. Вона повідомила, що центр МіО працює з 1 січня 2010 року, ознайомила присутніх із його сутністю і завданнями, запросила до співпраці з ним. "Сутність МіО полягає не тільки в розумінні динаміки епідемії ВІЛ/СНІДу, але й, у першу чергу, в підсиленні та вдосконаленні регіональних заходів з протидії їй", - зазначила Н. Товчига.

В ході виступів доповідачів присутні задавали їм запитання, порушували важливі проблеми, вносили свої пропозиції щодо їх розв'язання. Всі вони були враховані при прийнятті підсумкових рішень засідання ради.





Прес-служба управління охорони здоров'я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів