Меню
 
Головна arrow Новини
Відбулось засідання Координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-СНІДу та туберкульозу

На виконання у 2009 році Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки розпорядженням міського голови від 3 вересня 2009 року затверджені міські заходи з питань протидії ВІЛ/СНІДу. Ці питання були обговорені на засіданні Координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-СНІДу та туберкульозу, яке відбулось 14 квітня у Чернігівській міській раді.

Заступник начальника управління охорони здоров'я Ірина Мороз розповіла про хід виконання Програми та ознайомила присутніх з ситуацією щодо ВІЛ-СНІДу та туберкульозу у м. Чернігові. За її словами, медична допомога ВІЛ-інфікованим та СНІД-хворим надається усіма медичними закладами міста. Забезпечений необмежений доступ до тестування на ВІЛ. У міських лікарнях № 1, № 2 працюють "кабінети довіри", в усіх інших ЛПЗ - кабінети анонімного безкоштовного обстеження на ВІЛ/СНІД, що сприяє підвищенню доступності до консультування та тестування населення з питань ВІЛ/СНІДу. Крім того, в усіх кабінетах інфекційних захворювань проводиться диспансерний нагляд за хворими на ВІЛ/СНІД пацієнтами.

Спеціалізована медична допомога надається обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом та спеціалізованим відділенням, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні №2. Спеціалізоване відділення міської лікарні №2 є організаційно-методичним центром з питань профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом у місті. У відділенні функціонує 10 ліжок і амбулаторія.

Протягом 2009 року проліковано 311 хворих. Кількість померлих - 19. Серед пролікованих 2% припадає на осіб віком до 20 років (6 хворих), 45,7% (142 хворих) - 21-30 років, 37% (115 хворих) - 31-40 років, 9,7% (30 хворих) - 41-50 років. У місті розроблено схему взаємодії лікувально-профілактичних закладів щодо проведення післятестового консультування та взяття на облік осіб з позитивним результатом обстеження на ВІЛ. Працівники відділення надають всебічну амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу, психологічну підтримку ВІЛ/СНІД-хворим з метою покращення якості їх життя.

Упродовж минулого року міськими закладами охорони здоров'я проведено 33399 обстежень на ВІЛ, що складає 11,2% від усього населення. Серед них 7275 осіб, що відносяться до групи ризику. Позитивний результат мали 0,8% обстежених. Для порівняння: у 2008 році проведено 29586 обстежень на ВІЛ, що складає 9,8% від усього населення.

І. Мороз також підкреслила, що особлива увага приділяється питанням профілактики ВІЛ-інфекції серед медичних працівників. У закладах створені режимні комісії по контролю за безпекою щодо ВІЛ-інфікування медичних працівників під час виконання професійних обов'язків. Медичний персонал забезпечений спецодягом, необхідним набором медінструментарію для одноразового використання, деззасобами, аптечками для надання термінової медичної допомоги. Персонал обізнаний в питаннях постконтактної профілактики. Постійно проводяться заняття по підвищенню кваліфікації медперсоналу з питань ВІЛ/СНІДу.

За інформацією управління освіти міської ради, діяльність педагогічних та учнівських колективів освітніх закладів міста спрямована на удосконалення інформаційно-освітньої роботи з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, здійснення заходів, спрямованих на корекцію ризикованої щодо ВІЛ-інфікування поведінки у дітей та молоді, забезпечення захисту прав ВІЛ-інфікованих учасників навчально-виховного процесу. Постійно перебувають на контролі в управлінні освіти питання щодо запобігання дитячій бездоглядності, профілактики правопорушень, злочинності, наркоманії серед підлітків, формування здорового способу життя.

У 2009-2010 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах продовжується вивчення предмету "Основи здоров'я", введено факультативи "Школа проти СНІДу". В управлінні освіти та школах міста створено банк даних на дітей, які виховуються в неблагополучних сім'ях, схильні до пропусків уроків без поважних причин, до скоєння протиправних дій.

Систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота в індивідуальному порядку та з залученням засобів масової інформації. Серед населення міста розповсюджена соціальна реклама щодо профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу, навчальні заклади мicта забезпечені плакатами, листівками, буклетами з даної тематики. У рамках діяльності спеціалізованого формування "Центр соціальної підтримки сімей та дітей, які живуть з ВІЛ" дітям, які живуть з ВІЛ, та їх батькам надано 232 послуги.

При проведенні соціальної реабілітації громадян, що звільнилися з місць позбавлення волі, малозабезпечених осіб, спеціалістами управління надаються роз'яснення і рекомендації про можливість і умови проходження тесту на ВІЛ-інфекцію, способи зараження та засоби захисту від інфекції.

Аналізуючи стан захворюваності населення міста на туберкульоз, заступник начальника управління охорони здоров'я підкреслила, що туберкульоз, на превеликий жаль, продовжує залишатись актуальною проблемою як у місті Чернігові, так і в цілому по Україні. За її словами, до погіршення епідемічної ситуації призводять такі фактори, як соціальна криза (безробіття, алкоголізм, бідність, стреси), скорочення фінансових витрат на охорону здоров'я, ріст поєднаної інфекції туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Протягом 2009 року на активний туберкульоз захворіло 168 осіб - жителів міста проти 189 осіб у 2008 році, тож, показник захворюваності залишається на стабільно високому рівні. З початку поточного року, виявлено 11 хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-СНІДом.

Кількість хворих, виявлених при профілактичних оглядах, зменшилась з 47,3% у 2008 році (86 осіб) до 31,1% у 2009 році (50 осіб). Отже, майже 70% хворих на туберкульоз реєструються при зверненні, коли виявляються розповсюджені форми захворювання.

У лікувально-профілактичних закладах міста працюють 6 флюорографів, з яких 2 - цифрових. У зв'язку з відсутністю флюорографа у міській лікарні № 4 флюорографічне обстеження населення проводиться виїзним флюорографом обласного протитуберкульозного диспансеру. У 2009 році 94,0% населення охоплено флюорографічним обстеженням. Згідно з планом на 2010 рік флюорографічному обстеженню підлягає 121399 осіб, з яких протягом І кварталу оглянуто 28093 особи.

Учасники засідання зійшлися на думці, що варто запровадити примусове лікування хворих на туберкульоз, але це питання має бути вирішене на державному рівні.

27 березня 2009 року на сесії міської ради була затверджена "Програма протидії захворюванню на туберкульоз у місті Чернігові у 2009-2011 роках", якою передбачено виділення коштів на придбання рентгенівської плівки та туберкуліну з метою виконання заходів "Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках".


Відділ зв'язків з громадськістю міської ради

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів