Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ попереджає: шилентин - не ліки

Останнім часом у засобах масової інформації з'являється багато матеріалів щодо дієтичної добавки "Шилентин", де вона позиціонується як лікарський засіб, здатний лікувати онкологічні захворювання. У зв'язку з цим МОЗ України надає об'єктивну інформацію з даного питання.

У висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 11.08.2009 року № 05.03.02-04/49406 зазначається, що "Шилентин" - це добавка, що застосовується в харчуванні населення в якості дієтичної добавки до раціону харчування. Вона може реалізовуватися в роздрібній торгівлі через спеціалізовані магазини та відділи, а також аптечну мережу. В Додатку до Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи зазначається, що "Шилентин" не є лікарським засобом!!!

"Як самостійний метод лікування препарат "Шилентин" не внесений в стандарти лікування онкологічних захворювань. Його протипухлинна ефективність не доведена. Застосування даного препарату з метою лікування онкозахворювань часом унеможливлює радикальне виліковування онкологічного хворого", - зазначає директор Національного інституту раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "Онкологія" Ігор Щепотін.

Довідка. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо безпечності харчових продуктів - документ встановленої форми, в якому на підставі результатів аналізу ризику та перевірки (розширеного контролю), наданих виробником або постачальником зразка харчового продукту, допоміжних засобів та матеріалів для виробництва та обігу харчових продуктів, його виробничої технології і технологічного обладнання, що використовується при його виробництві, визначається перелік санітарних заходів та технічних регламентів, яких повинен дотримуватися виробник і постачальник для забезпечення безпечності харчового продукту.

Прес-служба МОЗ України

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів