Меню
 
Головна arrow Новини
Медицина Чернігівщини реформуватиметься за пілотним проектом.

Розширене засідання колегії Міністерства охорони здоров'я України за підсумками діяльності галузі в першому півріччі поточного року чи не вперше проходило за участю представників регіональних ЗМІ. Принципово й відверто обговорювалися найактуальніші питання життя вітчизняної медицини: її біль і радість, проблеми й перспективи. Адже можливості нинішньої галузі охорони здоров'я, на жаль, ще не відповідають європейським стандартам, а пересічний громадянин не завжди може доступитися до якісних медичних послуг за місцем проживання.

Є низка нерозв’язних проблем і на Чернігівщині.

Про нашу область, як зону демографічної кризи, говорилося у доповіді Першого заступника міністра охорони здоров'я України Василя Лазоришинця, адже показник убуття населення становить – 11% (по Україні – 5,2%).

Та вимирають жителі регіону не з вини медиків (адже стан здоров'я людини лише на 10% залежить від медицини). Екологія, низькі соціальні стандарти, спосіб життя й харчування – усе це складові довголіття. Окрім того, майже половина населення області – це люди пенсійного віку. Складність демографічної ситуації погіршують наслідки аварії на Чорнобильській АЕС (статус постраждалого має кожен восьмий житель області).

За ініціативи управління охорони здоров'я облдержадміністрації три роки тому обласна рада затвердила регіональну довгострокову програму "Реалізація стратегії демографічного розвитку Чернігівської області на період 2015 року". Перед медичною галуззю теж поставлено ряд важливих завдань щодо реформування первинної ланки медично-санітарної допомоги, профілактики захворювань, забезпечення доступної і якісної медичної допомоги жителям регіону.

Велика увага на колегії МОЗ України приділялася проблемам охорони материнства і дитинства. За словами Василя Лазоришинця, показник материнської смертності входить до переліку Цілей Розвитку Тисячоліття, прийнятих ООН, як один із найвагоміших складових для оцінки соціально-економічного стану держави. Для виконання прийнятих зобов’язань Україна повинна вжити заходів по збереженню здоров'я породіль за рахунок впровадження нових сучасних технологій лікування.

За перше півріччя в Україні стався 71 випадок материнської смертності. На жаль, і на Чернігівщині рівень материнської смертності залишається ще високим. Тому, в області нагальною є проблема відкриття на третинному рівні надання медичної допомоги відділення екстрагенітальної патології, а саме на базі обласної лікарні.

Відрадно, що медики нашої області готові до змін і реформ. Як зазначав Василь Лазоришинець, реформування галузі охорони здоров'я Чернігівщини відбуватиметься за пілотним проектом, схваленим МОЗ України (як і на Вінниччині та Дніпропетровщині). І медики, і влада готові об'єднати зусилля у справі створення єдиного медичного простору, відкриття міжрайонних центрів, запровадження моделі територіальних медичних округів. До речі, озвучені на колегії МОЗ України проблеми порушувалися і на недавній розширеній колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації начальником управління Ященком Володимиром Івановичем і принципово обговорювалися членами колегії і намічалися шляхи їх розв’язання.

Відрадно відмітити, що позиції галузевих керівників держави і регіону стосовно реформування галузі однакові, шляхи намічені і головне, що метою усіх подальших дій і зрушень є поліпшення стану і якості надання медичної допомоги, а значить, і реальна турбота про кожну людину.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів