На передовій порятунку: Чернігівщина відзначає Всесвітній день екстреної медичної допомоги
Щороку 27 травня світ висловлює вдячність тим, хто першим приходить на допомогу в найкритичніші хвилини життя. Для України та Чернігівської області Всесвітній день екстреної медичної допомоги вже давно вийшов за межі звичайного професійного свята. Сьогодні це день вшанування справжніх героїв сучасності, які під постійними ворожими загрозами, під час обстрілів та в умовах надзвичайного навантаження тримають медичний фронт.
Робота служби «103» – це хвилини, від яких залежить вічність. Кожен виїзд бригади є іспитом на швидкість, професіоналізм та витримку. Фахівці екстреної медичної допомоги Чернігівщини щодня доводять свою відданість клятві, рятуючи пацієнтів у великих містах і найвіддаленіших селах нашого прикордонного регіону.
З нагоди професійного свята керівник Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко звернувся до колег та громадськості:
«Українські медики екстреної медичної допомоги – буквально на передовій медичної системи. Коли стається обстріл, ДТП, поранення чи критичне погіршення стану організму вони першими приїздять на місце події. Ризикуючи собою, включаються у порятунок. У критичні для життя моменти саме медики «103» стають надією і опорою людей у великих містах і маленьких селах: продовжують щодня виїжджати на місця «прильотів» чи у складі ЗСУ рятують поранених на полі бою.
П’ятий рік поспіль вони працюють фактично на межі людських можливостей.
Фахівці екстреної медичної допомоги Чернігівщини мають тисячі прикладів героїзму. Вони працюють цілодобово, без вихідних і свят, демонструючи витримку, професіоналізм та відданість своїй справі. Медики заслуговують на шану та вдячність суспільства».
Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації висловлює щиру подяку всім лікарям, фельдшерам, медсестрам, диспетчерам та водіям санітарного транспорту екстреної медичної допомоги. Ваша мужність, стійкість та самовідданість рятують тисячі життів і наближають нашу спільну Перемогу.
Низький уклін за вашу роботу, за кожне збережене життя та кожне вчасно вимовлене: «Дихайте, ми поруч!». Бажаємо вам міцного здоров’я, витримки, безпечних чергувань та мирного неба над Україною!
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації