20 років порятунку малюків: Чернігівський пологовий будинок відзначає ювілей проєкту «Колиски надії»
Чернігівщина відзначає знакову дату в історії розвитку обласної неонатології – 20 років тому в КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради було дано старт масштабній благодійній програмі «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука. Чернігів став першим містом, де відкрили центр допомоги новонародженим, який згодом масштабували на всю країну.
За два десятиліття плідної співпраці матеріально-технічна база медичного закладу кардинально змінилася. Завдяки підтримці благодійників відділення інтенсивної терапії новонароджених отримало високотехнологічне медичне обладнання світового рівня.
Нові технології на варті дитячих життів
Сьогодні переважна більшість передчасно народжених малюків та немовлят із патологіями отримують допомогу саме завдяки апаратурі, встановленій у межах програми «Колиски надії». За час роботи проєкту медичний заклад отримав:
- Сучасні апарати ШВЛ (зокрема для неінвазивної вентиляції легень).
- Високоточну слідкуючу апаратуру (монітори пацієнта для контролю життєвих показників).
- Портативні УЗД-апарати для швидкої діагностики.
- Комплекси первинної реанімації новонароджених.
- Сучасні інкубатори (кувези), що створюють оптимальний мікроклімат для виходжування дітей з екстремально малою вагою тіла.
- Ефективні лампи фототерапії для лікування неонатальної жовтяниці.
Подією та спогадами про розвиток проєкту поділилася медична директорка КНП «Пологовий будинок» ЧМР Галина Леник:
«Двадцять років тому старт програми «Колиски надії» саме в нашому закладі став справжнім проривом для неонатологічної служби не лише міста, а й усієї Чернігівщини. Завдяки цій довготривалій співпраці ми змогли перебудувати процеси надання допомоги та вийти на якісно новий рівень. Складно навіть порахувати, скільком тисячам сімей за ці роки ми подарували щастя батьківства, виходивши немовлят із критично малою вагою.
Сучасні інкубатори, інвазивна та неінвазивна вентиляція легень, точні монітори – це те, що щодня допомагає нашим лікарям виборювати дитячі життя у найскладніших ситуаціях. Ми щиро вдячні Фонду Віктора Пінчука за великі серця та надійне плече підтримки протягом цих 20 років».
Оснащення закладу дозволило чернігівським медикам працювати за передовими міжнародними стандартами та рятувати життя тих малюків, які ще два десятиліття тому вважалися б безнадійними.
Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА приєднується до привітань і дякує благодійникам та колективу пологового будинку за їхню велику місію – збереження генофонду нації та дарування майбутнього українським дітям.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації