Меню
 
Головна arrow Новини
У Чернігові виконали унікальну операцію з відновлення трахеї та гортані

У КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР виконано унікальне реконструктивне втручання на трахеї та гортані – одну з найскладніших операцій у торакальній хірургії. Професіоналізм чернігівських медиків та довіра пацієнта допомогли подолати надважкий медичний виклик і повернути людині радість вільного дихання.

Операцію провів завідувач хірургічного торакального відділення – Лузан Олег Миколайович.

Пацієнт, Володимир, переніс важке онкологічне захворювання – рак щитоподібної залози. Хвороба відступила, але її наслідки та попереднє агресивне лікування завдали нищівного удару по дихальній системі.

Про складність діагнозу та виклики, які стояли перед операційною бригадою, розповів Олег Лузан:

«Пацієнт переніс важке онкологічне захворювання – рак щитоподібної залози. На жаль, сама хвороба та наслідки попереднього агресивного лікування призвели до серйозного руйнування чотирьох верхніх хрящів трахеї та частини гортані. На шиї чоловіка утворилася трахео-гортанна фістула. Через цей дефект повітря виходило назовні, що робило нормальне дихання та мовлення абсолютно неможливими.

Головний виклик полягав у тому, що перед нами стояло завдання не просто закрити дефект чи відновити трахею. Нам довелося одночасно реконструювати одразу два життєво важливі органи – і трахею, і гортань. Це вимагало від команди максимальної концентрації та ювелірної точності».

Під час складної чотиригодинної операції хірург діяв із максимальною обережністю: по міліметру видаляв зруйновані хворобою тканини, зберігаючи кожну ділянку, яка мала шанс на відновлення.

Основним етапом втручання стало формування надскладного трахео-гортанного анастомозу. Це спеціальне з’єднання дозволило повністю закрити фістулу, повернути герметичність дихальних шляхів та повністю відновити їхню втрачену функцію. Операція пройшла успішно та без ускладнень.

Минуло майже два місяця після складного втручання. Володимир почувається добре, швидко відновлюється, знову дихає на повні груди та поступово повертається до свого звичного життя.

За словами Олега Лузана, подібні реконструктивні операції виконуються вкрай рідко навіть у масштабах країни. Вони потребують не лише виняткової теоретичної підготовки, а й колосального практичного досвіду та хірургічної майстерності.

«Чудес не буває. Є праця, знання, наполегливість і довіра. Тоді все буде добре», – зазначає лікар.

Ми щиро пишаємося нашими фахівцями, які щодня доводять: найскладніші медичні виклики сучасності можна успішно долати тут, у Чернігові.

Дякуємо нашим лікарям за високий професіоналізм та врятовані життя, а пацієнтам – за безмежну довіру!




Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc