Меню
 
Головна arrow Новини
На часі - питання створення госпітальних округів.

"Питання створення госпітальних округів у нас назріло, і ми з вами повинні подумати про те, як їх краще організувати", – на цьому наголосив начальник управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Володимир Ященко на робочій нараді, присвяченій питанням реформування медичної галузі області. У ній взяли участь керівники медичних закладів, де базуватимуться центри трьох округів – Чернігівського, Менського і Корюківського: головні лікарі обласних і центральних районних лікарень, а також начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міськради Юрій Бойко.

Навівши конкретні приклади неспроможності ряду районних лікувальних закладів надавати повноцінну, кваліфіковану медичну допомогу, В. Ященко підкреслив, що розв’язати цю проблему можна тільки шляхом концентрації сучасної апаратури і кадрів у спеціалізованих медичних центрах, які будуть створені в кожному госпітальному окрузі.

Заступник начальника управління Галина Василькова ознайомила присутніх з першочерговими завданнями реорганізації медичних закладів, основна мета якої – підвищення якості надання медичних послуг. Зупинившись на окремих питаннях створення Чернігівського госпітального округу, Г. Василькова дала конкретні поради і закликала не боятися змін і руху вперед.

Юрій Бойко висловив готовність допомагати колегам із районів, з якими, за його словами, медичні заклади обласного центру і так плідно працюють. Чернігівські лікарі не відмовляють в наданні допомоги приїжджим із сусідніх районів, але фінансування міських закладів розраховане тільки на жителів обласного центру. Особливої фінансової уваги потребує, зокрема, Чернігівський пологовий будинок, куди їдуть народжувати жінки з різних куточків області. Минулого року там було прийнято 3185 пологів Можливості ж медзакладу – 5 тисяч пологів на рік.

Своїми думками з приводу реформування обмінялись на нараді також головні лікарі обласної лікарні Микола Романюк, обласної дитячої Олександр Карета, Менської ЦРЛ Петро Хомрач, Корюківськогої ЦРЛ Геннадій Здор та інші запрошені.

Підбиваючи підсумки зібрання, Володимир Ященко наголосив на тому, що всі заходи з реформування, які проводитимуться, будуть спрямовані на підвищення рівня надання медичної допомоги, а не навпаки. Він доручив головним лікарям закладів, які увійдуть в один госпітальний округ, врахувати це, зібратися разом, розглянути свої спільні можливості і надати в управління конкретні, обґрунтовані пропозиції щодо створення в своїх округах центрів надання спеціалізованої медичної допомоги. Окрім того, начальник управління зобов’язав присутніх активніше проводити роз’яснювальну роботу серед населення.

Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів