В Чернігівській області проходить науково-практична конференція "Дні геронтології та геріатрії", організована Інститутом геронтології Академії медичних наук України за підтримки ряду наукових та владних структур. На відкритті заходу в обласному центрі його учасників привітали заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко та начальник обласного управління охорони здоров’я Володимир Ященко. Вони висловили переконання, що конференція буде корисною присутнім лікарям і збагатить їх новими знаннями у сфері діагностики та лікування захворювань, властивих людям похилого віку.
Як підкреслив однин з керівників проекту "Дні геронтології та геріатрії в регіонах України", доктор медичних наук, професор Владислав Поворознюк, для Чернігівщини геронтологічна тематика є надзвичайно актульною. Адже частка жителів похолого віку тут – найвища в Україні. За статистикою, понад 220 тис. населення області або 24% – це люди віком від 60 років. Понад 40% складають ті, кому за 50, і 5% – старші 80 років. Частка жінок, які перетнули піввіковий бар’єр, складає 45%.
Наявність характерних вікових захворювань (остеопорозу, остеоартрозу, порушень мозкового кровообігу та ін.) у людей старшого покоління, зазначив В. Поворознюк, вимагає від медиків особливого ставлення до них. Лікарі повинні добре розбиратися в усіх тонкощах і особливостях перебігу цих хвороб, уміти правильно встановлювати їх причини. Так, зокрема, викликати біль у спині може понад 200 захворювань і причин, а не тільки остеохондроз хребта, як дехто вважає.
"Ми повинні розуміти, що людина літнього віку – це не та людина, у якої все болить від старості. Сьогодні є можливості лікувати ці захворювання і покращувати якість життя. Знаний у світі геній Андре Моруа писав: "Старість – це не більше, ніж погана звичка, на формування якої у зайнятої людини немає часу". Тому ми повинні людину зайняти, допомогти їй повірити у майбутнє, і медицина в цьому має грати провідну роль", – сказав В. Поворознюк.
Подібні конференції, за словами вченого, Інститут геронтології проводить в різних областя України. На Чернігівщині цей захід, окрім обласного центру, пройде в Ніжині. Як і в Чернігові, столичні фахівці прочитають там лекції з питань діагностики й лікування остеопорозу, артеріальної гіпертензії, серцевої недостатньості, інсульту, остеоартрозу та інших захворювань, поговорять про роль раціонального харчування людей похилого віку тощо. Також лікарі матимуть можливість поспілкуватися між собою, обмінятися думками і досвідом.
Прес-служба управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
|