Меню
 
Головна arrow Новини
Дитяча онкологія Чернігівщини як вона є.

Коли ми дізнаємося, що комусь із знайомих діагностували рак, це викликає глибокий сум, жаль, співчуття. Коли ж мова йде про дитину, чути про це особливо боляче. На Чернігівщині щороку діагностується близько 30 нових випадків онкологічних захворювань у дітей. Торік, зокрема, 12 із них – це були пухлини, решта – онкогематологічні патології. Всього на диспансерному обліку, з урахуванням раніше виявлених випадків, перебувало трохи більше 100 онкохворих дітей.

Медична допомога їм надається в Чернігівській обласні дитячій лікарні: в хірургічному відділенні, де функціонує 5 онкологічних ліжок, і в педіатричному – там 20 ліжок відведено для лікування гематологічних захворювань, у тому числі й раку. В лікарні діти мають змогу отримати оперативне лікування, хіміотерапію і супровідну терапію. При потребі їх направляють в Національну дитячу спеціалізовану лікарню "ОХМАТДИТ", Національний інститут раку (там є дитяче відділення) або в Науковий центр радіаційної медицини Академії медичних наук України, якщо дитина має статус постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС. Відмови у прийомі дітей із Чернігівщини, як відмітила заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні Людмила Кривець, у Києві не буває.

Фінансування лікування онкохворих дітей в області здійснюється за кошти державної програми "Дитяча онкологія". Гроші виділяються на хіміопрепарати і деякі медикаменти супровідної терапії. Передбачені ліки надходять, в основному, у повному обсязі, але з деякими затримками. Це змушує лікарів при складанні заявки на наступний рік добре "чухати потилицю", міркуючи, як би замовити те, що буде потрібно. Адже ніколи наперед не знаєш, які хворі з’являться в лікарні через 7-9 місяців.

Особливістю дитячої онкології є те, що значну частину захворювань можна вилікувати. Як пояснив головний позаштатний дитячий хірург і онколог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Ярмак, існують злоякісні пухлини, які можуть виникнути тільки в дитячому організмі. Бувають випадки, коли вони переходять в доброякісні, а потім і зовсім зникають без медичної допомоги або з мінімальним лікуванням.

Однією з причин виникнення у дітей онкозахворювань є вроджені патології. В пухлини іноді переростають залишки тієї ембріональної тканини, яка свого часу чомусь перестала розвиватися. Через деякий період вона відновлює свій рух, але вже "не в тому напрямку".

В розвинених країнах світу показник виліковності хворих на рак дітей досить високий і Україні, вважає С. Ярмак, є куди рухатися. Але для цього потрібне відповідне сучасне обладнання, спеціально навчені лікарі і чимале стабільне фінансування.

Ідею будівництва в Чернігові дитячого онкологічного центру на 250 місць, озвучену нещодавно в обласній раді, медики дитячої лікарні й управління охорони здоров’я сприйняли з деяким здивуванням, адже з ними ніхто не радився. А питання створення такого центру потребує консультацій на усіх рівнях. Перш за все тому, що на Чернігівщині, на щастя, немає стільки онкохворих дітей і невідомо, з яких областей батьки погодяться возити їх на лікування в інший регіон. Для незаможних людей це буде досить затратно, оскільки курс тієї ж хіміотерапії розтягується на 30-60 тижнів з перервами: тиждень лікуються, два тижні відновлюються, і так весь час.

По-друге, сьогодні Чернігівщині гостро не вистачає навіть звичайних педіатрів, а де ж брати кваліфікованих онкологів, та ще й дитячих? Таких спеціалістів потрібно навчати за кордоном, де є і досвідчені колеги, і новітнє обладнання. Питань більше, ніж відповідей, тож, зважаючи на реалії, чернігівські медики переконані: в даній ситуації доцільніше було б підтримати те, що є. Приміром, об’єднати всі онкологічні ліжка обласної дитячої лікарні і відкрити в ній онковідділення, оснастивши його належним чином.

"Ми вважаємо, що онкохворим дітям краще в таких лікарнях, як наша – багатопрофільних, – говорить Людмила Кривець. – Адже тут немає проблеми консультації з фахівцями суміжних спеціальностей, які, до того ж, знаються на особливостях дитячого організму. Ми не проти налагодити якісь зв’язки з іноземними благодійниками і будемо тільки вдячні за допомогу, яка піде на користь нашим маленьким пацієнтам".

Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів