14 жовтня в обласному центрі пройшов Форум медичних працівників закладів охорони здоров’я області на тему «Напрями розвитку медичної галузі області в умовах сьогодення». Участь у Форумі взяв перший заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Лисак, керівництво області та міста.
Звертаючись до учасників форуму, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко наголосив, що обласна державна адміністрація, надаючи першочергового значення проблемі поліпшення якості і доступності медичної допомоги населенню області, веде предметний пошук шляхів і методів її комплексного вирішення.
Вже третій рік поспіль в області опрацьовується ідея реформування медичної галузі шляхом створення госпітальних округів. Головною метою саме такої реорганізації є наближення медичної допомоги до населення, насамперед сільської місцевості, та поліпшення якості її надання висококваліфікованими спеціалістами.
Це питання піднімалося на нарадах під час виїздів до районів області. Пропозиції щодо оптимізації роботи медичної галузі розглядалися на засіданні колегії Міністерства охорони здоров’я України та засіданні регіонального комітету економічних реформ. Бачення громадськості щодо шляхів вирішення цього питання стало темою засідання громадської ради при облдержадміністрації. Перспективи реформування галузі в регіоні набули широкого висвітлення у місцевих засобах масової інформації.
«Ситуація в галузі охорони здоров’я та суспільна напруга, яка досягла критичного рівня через накопиченість проблем у цій сфері, спонукають нас до якнайшвидшого здійснення конкретних кроків – хоча б в межах повноважень місцевих органів влади.
Разом з тим, враховуючи усі ймовірні наслідки таких реформаторських перетворень, вважаємо за необхідне залучити якомога ширше коло фахівців медичної галузі, врахувати усі конструктивні ідеї і пропозиції, аби убезпечити регіональну систему охорони здоров’я від непродуманих кроків, невиважених рішень, небажаних наслідків», - підкреслив Володимир Хоменко.
Керівник області акцентував увагу присутніх на тому, що весь цей час обласна держадміністрація не просто займалася, так би мовити, „теоретичним пошуком” способів вирішення цих проблем. Налагоджена тісна співпраця з Міністерством охорони здоров’я. Тільки за 2 останні роки регіон отримав медичного обладнання та апаратури на суму майже 29 млн. грн. Управління охорони здоров'я, враховуючи потреби кожного лікувально-профілактичного закладу, здійснює її раціональний розподіл, аби забезпечити ефективне використання наявних ресурсів.
До Міністерства охорони здоров'я України вже неодноразово надходили пропозиції включити Чернігівщину в пілотний проект «Обґрунтування сучасної нормативної бази стаціонарної медичної допомоги області» та проведення реформ в галузі, які дозволять створити систему охорони здоров`я, інфраструктура якої відповідатиме потребам жителів регіону, забезпечити дієвий захист населення від ризиків, ефективно використовувати ресурси, істотно підвищити якість медичної допомоги.
«Головні завдання реформування – це в першу чергу покращання якості медичного обслуговування населення; підвищення доступності медичної допомоги, особливо для сільських мешканців та забезпечення ефективності функціонування системи охорони здоров`я. Окреслені завдання вимагають проведення структурної реорганізації галузі відповідно до потреб населення у різних видах медичної допомоги з урахуванням особливостей кожного регіону», - наголосив Володимир Хоменко.
Він також додав, що, хоча необхідність проведення реформ сумнівів ні в кого не викликає, їх практична реалізація наштовхується на консервативне бачення деяких керівників вирішення цього питання.
«Ми налаштовані рішуче долати такі штучні перешкоди», - зазначив голова облдержадміністрації.
Він висловив переконання у тому, що процес реформування медичної галузі повинен здійснюватися за наявності чіткого стратегічного бачення цілей і шляхів їх досягнення, обов’язкової підтримки з боку керівництва держави, місцевих органів влади, опиратися на професійну волю керівників охорони здоров'я та розуміння медичних працівників і всього суспільства. Ця стратегія має закріплюватися відповідними нормативно-правовими актами та узгоджуватися із загальними напрямами соціально-економічних реформ.
«Ми усвідомлюємо, як багато ще треба зробити в галузі охорони здоров'я області для досягнення поставлених завдань: щодо створення єдиного медичного простору, підвищення доступності та ліквідації невідповідності якості медичної допомоги сучасним вимогам. Проте, я переконаний, що колективи лікувально-профілактичних закладів області під орудою таких досвідчених керівників спроможні забезпечити виконання поставлених завдань. І спільними зусиллями ми неодмінно створимо на Чернігівщині дієву систему надання нашим людям якісної медичної допомоги на рівні світових стандартів», - зазначив голова облдержадміністрації.
Він також вручив державні нагороди та відзнаки обласної державної адміністрації. А кращі заклади первинної ланки, керівників яких було нагороджено, отримали набори для надання невідкладної медичної допомоги.
Характеризуючи сучасний стан системи охорони здоров’я країни, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Лисак визначив основною проблемою невідповідність існуючої системи медичного забезпечення населення сучасним вимогам суспільства. Він також зупинився на головних напрямках реформування галузі, визначених «Програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», які спрямовані на поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного і справедливого доступу всіх членів суспільства до медичних послуг належної якості.
Учасники Форуму обговорили стан системи медичної допомоги області та напрямки її розвитку, висловили пропозиції стосовно подальшої реорганізації та оптимізації системи, зокрема, шляхом створення госпітальних округів, обмінялися думками.
За результатами Форуму було прийнято відповідну резолюцію.
Прес-служба Чернігівської облдержадміністрації
|