Меню
 
Головна arrow Новини
Лікарняна каса в Чернігові вже допомогла на 2,5 млн. грн..

Існуюча на сьогодні система фінансування медичної допомоги тільки на дві третини забезпечує потреби лікувальних установ. При цьому понад 80% виділених бюджетних коштів використовуються на виплату заробітної плати медичним працівникам та оплату енергоносіїв. На фінансування ж лікувально-діагностичних технологій залишається близько 20% кошторисних призначень, при тому, що оптимальна потреба у 5-7 разів більша. Як наслідок, хвора людина у випадку серйозного захворювання змушена нести особисті грошові витрати, що нерідко ставить її на межу фінансового краху (особливо це стосується найменш забезпечених прошарків населення, тобто, його більшості).

З метою здійснення благодійної діяльності в системі охорони здоров'я та сприяння практичній реалізації загальнодержавних та місцевих програм, що спрямовані на поліпшення медичного обслуговування і лікування населення міста, а також на виконання Указу Президента України від 08.08.2000р. № 963 "Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України", наказів МОЗ України 2003-2005 p.p. "Про функціонування лікарняних кас" п'ять років тому у м. Чернігові була створена благодійна організація "Міська лікарняна каса" (далі МЛК). Основним її завданням є забезпечення членів МЛК у випадку їх захворювання медикаментами та засобами медичного призначення через лікувально-профілактичні заклади.

Членами МЛК можуть бути громадяни України від 18-річного віку, юридичні особи (незалежно від форм власності), які визнають Статут, підтримують її мету за умови регулярної сплати членських внесків. Всі кошти зараховуються на поточні рахунки МЛК в банку "Демарк". Щомісячний внесок для працюючих членів організації, які відраховують його із заробітної плати, складає 15,0 грн., для фізичних осіб – 20,0 грн. Сума внеску для дітей віком до 18 років складає 5,0 грн. На сьогодні у міській лікарняній касі зареєстровано 12 204 членів, фактично сплачують внески 9 200 осіб.

На даному етапі, згідно з рішенням правління, надання медичної допомоги членам МЛК здійснюється на суму до 600,0 грн./рік у разі стаціонарного лікування будь-якого захворювання. Лікування в денних стаціонарах міських лікарень оплачується в розмірі до 200,0 грн. Хворим дітям членів МЛК в таких же випадках надається допомога у межах 500,0 грн/рік. МЛК компенсує витрати в разі амбулаторного лікування переломів кісток та інших травм у сумі до 100,0 грн.

Для здійснення розрахунків за лікування членів МЛК та їхніх дітей укладені договори з міськими лікарнями, пологовим будинком, дитячими поліклініками, обласною лікарнею, кардіологічним, протитуберкульозним та онкологічним диспансерами, обласним центром радіаційного захисту та оздоровлення населення, Чернігівською центральною районною лікарнею, з аптеками комунального підприємства "Ліки України" та аптекою "Сальвія".

За період існування організації за рахунок коштів МЛК проліковано 12 227 членів на суму близько 2,5 млн.грн.

Розроблено та впроваджено програмне забезпечення МЛК. За рахунок відсотків від депозитного вкладу для лікувальних закладів придбано медичної апаратури та оргтехніки на суму майже 96,0 тис. грн.

Робота серед населення міста щодо залучення до членства в МЛК продовжується.

Григорій Гунчак,
директор Міської лікарняної каси
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів