Меню
 
Головна arrowПослуги arrow«Гаряча лінія» із проблем туберкульозу

«Гаряча лінія» із проблем туберкульозу

На початку нового тисячоліття склалася вкрай загрозлива ситуація із захворюванням на туберкульоз. Щороку у світі виявляється від 7 до 10 млн. хворих на цю хворобу, від якої помирають 2,5 - 3 млн. осіб. Загальна кількість хворих сягає 50 - 60 мільйонів. Смертність населення від туберкульозу посідає перше місце за рейтингом серед інших інфекційних та паразитарних хвороб та становить понад 80%.

Світовий досвід свідчить, що захворювання на туберкульоз призводить до скорочення тривалості життя людини, зростання рівня смертності, тимчасової та стійкої втрати працездатності, збільшення витрат на організацію медичних послуг, соціальної нерівності та дискримінації населення. Погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу у світі наприкінці минулого тисячоліття змусило Всесвітню організацію охорони здоров'я у 1993 році оголосити туберкульоз глобальною небезпекою.

Епідемія туберкульозу в нашій державі, за критеріями ВООЗ, існує з 1995 року і відтоді продовжує поширюватися. Щогодини в Україні реєструється чотири нових випадки захворювання на туберкульоз та один випадок смерті від цієї хвороби. Щороку виявляється 37 - 39 тис. і помирає близько 11 тис. осіб, хворих на туберкульоз. По області тільки за 2007 рік захворіло 842 людини, померло 259 чоловік. За останні роки захворюваність на туберкульоз зростає і досягла рівня 73,6 осіб на 100 тис. населення, а смертність - становить 22,6 осіб на 100 тис. населення. На сучасному етапі Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз і має вищий рівень захворюваності, аніж в більшості країн Центральної та Східної Європи. Зокрема, показник захворюваності на туберкульоз, за даними ВООЗ, у Білорусі становить 52 на 100 тис. населення, Польщі - 25, Чехії - 11, Болгарії - 39, Литві - 75. Дещо вищі показники захворюваності в Російській Федерації та Румунії - 87 та 127 на 100 тис. населення відповідно.

Ситуація з туберкульозу в країні не обмежується лише медичною проблемою. На зростання рівня захворюваності та смертності від цієї хвороби впливають численні соціально-економічні та медичні фактори: зниження рівня життя населення та наявність значної кількості осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, недостатнє фінансування протитуберкульозних заходів, дефіцит кваліфікованих медичних кадрів та волонтерів, зростання хіміорезистентного туберкульозу в структурі контингенту хворих, розповсюдження ВІЛ-інфекції.

Однією з вагомих причин стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення цього захворювання, важливості своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Саме тому одним із невідкладних заходів подолання епідемії туберкульозу є вдосконалення системи інформування населення з питань профілактики і лікування туберкульозу, просвітницька робота.

З 2007 року почала свою роботу національна «гаряча лінія» із питань туберкульозу за підтримкою Благодійного Фонду «Розвиток України» – Корпоративного фонду Компанії Систем Капітал Менеджмент. За телефоном «гарячої лінії» (8-800-503-0-800, дзвінки зі стаціонарних телефонів України безкоштовні) всі бажаючи можуть одержати інформаційну консультацію фахівця з питань туберкульозу, які їх цікавлять.

Також відкритий спеціалізований веб-сайт www.stoptb.in.ua із проблем туберкульозу. За указаною адресою будь-який користувач мережі Інтернет може знайти загальну інформацію про туберкульоз (способи зараження, лікування, адреси тубдиспансерів тощо); інформацію для фахівців (законодавчу та нормативну базу з туберкульозу, відомості про науково-практичні конференції, інформацію про навчальний центр для фтизіатрів), а також зможе довідатися новини про конкурси та акції, що проводяться Благодійним Фондом.

 
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів