Меню
 
Головна arrow Новини
Майже 70 тисяч гривень зібрали волонтери у ході проведення на Чернігівщині традиційної благодійної акції «Серце до серця». Ці кошти допомогли придбати діагностичне та лікувальне обладнання для потреб офтальмологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня».

За статистикою, чи не кожна третя дитина в Україні народжується з вадами зору. Для того, щоб вони у подальшому не призвели до неможливості якісно бачити світ або інвалідності, необхідно ще з пелюшок правильно діагностувати захворювання та своєчасно розпочати терапію. Звісно, для цього потрібне сучасне діагностично-лікувальне дороговартісне обладнання, якого вкрай не вистачає. Тут лікарям приходять на допомогу волонтери з благодійного фонду «Серце до серця», які вже тринадцятий рік поспіль опікуються медичними закладами Чернігівщини. Цього разу вони поповнили офтальмологічне відділення обласної дитячої лікарні унікальним обладнанням – апаратами для динамічної офтальмохромотерапії та тренування акомодації – «Ручеек» та «Радуга». Як розповідає завідувачка відділенням Лариса Шоломій: «Це обладнання буде використовуватися для лікування вад розвитку, аномалій рефракції у діток різного віку – там, де є порушення рефракції і розвивається амбліопія чи косоокість.

На екрані буде подаватися різного кольору світло, яке рухається. При цьому відбуватиметься стимуляція роботи сітківки при амбліопії. Ці апарати застосовуються у комплексному лікуванні і, як правило, за 10 процедур можна отримати терапевтичний ефект. Таке лікування проводиться і у стаціонарному, і у поліклінічному відділенні, там де є кабінет охорони зору».

Обладнання зручне у використанні та не потребує додаткових ресурсів Обстеження та лікування на ньому дітей цілком безкоштовне.

Благодійникам подякував і заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, начальник відділу організації медичної допомоги та мобілізаційної роботи Володимир Пулін: «Завдяки співпраці громади Чернігівщини і медичних працівників обласна дитяча лікарня отримує функціональне обладнання. Ми, зокрема, вже отримували апарати для виходжування недоношених, інфузіомати для реанімації. Приємно, що акція продовжується – це дуже актуально для нашої медичної галузі».

Акція «Серце до серця» ще триватиме. Передбачається, що кошти, які будуть зібрані волонтерами, спрямовуватимуться також на потреби обласної дитячої лікарні і цього разу для лікування дітей із вадами слуху.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів