Меню
 
Головна arrow Новини
Переломи стегна у КНП «Чернігівська міська лікарня №2» оперують за допомогою стрижня PFNA.

На жаль, через негоду пересування по вулиці для деяких із громадян закінчується візитом до травмпункту. Тому переломи стегнової кістки – досить поширені діагнози. Втім, сучасні методики оперування дозволяють підняти постраждалого на ноги досить швидко.

Останніми роками у травматологічному відділенні Чернігівської міської лікарні №2 успішно опанована методика оперування переломів стегнової кістки, зокрема, переломів в її верхній третині із використанням стрижня PFNA (проксимального стегнового антиротаційного стрижня). За статистикою, переломи верхньої третини становлять близько 55% всіх переломів стегнової кістки, а також 5?6% від загальної кількості переломів. Про це поінформував лікар-травматолог вищої категорії Сергій Тітов.

«Методика операції передбачає фіксацію перелому стегнової кістки спеціальним стрижнем (цвяхом), що вводиться у стегнову кістку через невеликий отвір. Подальші фіксації хірург-травматолог здійснює за допомогою навігаційного обладнання та під контролем рентгенвідслідковуючої апаратури. Час операції не перевищує однієї години», – розповідає Сергій Тітов.

У цієї методики лікування є багато позитивних моментів: у післяопераційному періоді хворий вже на 1–3 добу сідає в ліжку та в залежності від віку та загального стану, починаючи із 3-6 доби, здатен пересуватися на милицях (ходунках) із помірним навантаженням на оперовану кінцівку. Окрім того, зменшується термін перебування у стаціонарі, тоді як при консервативному лікуванні передбачається ліжковий режим із перебуванням в стаціонарі та витягуванням кінцівки протягом 2–2,5 місяців. А ще – значно зменшується небезпека гіподинамічних ускладнень, які характерні для довготривалого постільного режиму (поява пневмонії, флеботромбозу, декубітальної виразки тощо).

Малотравматичність та відносна швидкість оперативного втручання не передбачає застосування дорогих кровозамінників, гемо стабілізаторів та тривалого наркозу. Відтак у будь-якому віці хворі швидко відновлюються. Також Сергій Тітов зазначає, що методика операції високотехнологічна, хірургічні втручання здійснюються лікарями вищої кваліфікаційної категорії.

Протягом року в умовах лікарні виконується близько 55-70 операцій із використанням стрижня PFNA. За спостереженнями, результати доволі позитивні, адже у переважній більшості випадків відбувалося зрощення перелому із відновленням функції опори та ходьби. Така медична допомога доступна не лише для жителів Чернігова, а і для пацієнтів з інших регіонів.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів