Меню
 
Головна arrow Новини
22 грудня відбулося засідання оперативного штабу по координації протиепідемічних заходів та реагування на епідситуацію із захворюваністю на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

На засіданні оперативного штабу (голова штабу – заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін) заслухано та обговорено інформацію щодо ситуації із захворюванням на грип та ГРВІ в області, готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, а також стан забезпечення лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу.

Зокрема, зазначалося: протягом 51 тижня 2018 року на грип та ГРВІ в області захворіло 6053 особи, з них 3896 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 45,%. Госпіталізовано 150 осіб, з них 120 дітей (80,0%).

По м. Чернігову захворіло 2196 осіб, з них дітей – 1552, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 41,0%. Перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Бахмацькому та Коропському районах.

З початку епідсезону вірусологічною лабораторією досліджено матеріал від 6 хворих на ГРВІ та грип, у чотирьох з них виділено віруси грипу типу А, в тому числі і у жительки Бахмацького району, яка, незважаючи на проведене лікування у Бахмацькій ЦРЛ, померла.

За результатами обговорення учасниками штабу прийняті рішення по координації діяльності з попередження розповсюдження захворюваності на грип та ГРВІ в області.

Нагадуємо, що зараження грипом можна попередити навіть під час епідемії, якщо:

- уникати скупчень людей, користуватися при необхідності одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;

- необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем;

- користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками під час кашлю, а також при нежиті.

Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

- залишатися вдома при перших ознаках хвороби, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку, яка може виявитися смертельною для деяких з них;

- обов'язково звертайтеся до лікаря та викликайте його додому;

- ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини. Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.


Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів