Меню
 
Головна arrow Новини
Грип: небезпека самолікування популярним препаратом.

Вважається, що найефективніший препарат проти грипу – це «Таміфлю», з яким надії на одужання пов’язують ті, хто захворів на гострі респіраторні вірусні інфекції. Як свідчить міжнародна практика, лікування застудних захворювань вимагає комплексної терапії, а згаданий препарат здатен допомогти в окремих випадках лише тим, кому лабораторно підтверджений діагноз «грип». Втім, громадяни часто звертаються до аптечних установ саме за «Таміфлю», що створює нездоровий ажіотаж навколо нього і ті, хто у той чи інший спосіб придбав препарат та розпочав лікування без попередньої консультації із лікарем, можуть не тільки не отримати бажаного ефекту, а і нашкодити своєму здоров’ю.

«Зазвичай у період загострення сезонних застудних вірусних захворювань саме «Таміфлю» вважається панацеєю для лікування грипу та попередження можливих ускладнень, – розповідає заступник генерального директора КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради Лариса Мартиненко. – Втім, хочу попередити громадян, що препарат «Озельтамівір» (торгова марка «Таміфлю» виробництва Швейцарії) відпускається в аптечних установах виключно за рецептом лікаря. Мабуть, зайвим буде говорити, що призначити його може лише сімейний лікар або дільничний терапевт, який приймає рішення про лікування пацієнта саме «Таміфлю».

Нині в аптеках нашого підприємства налічується 160 упаковок цього препарату, 40 з яких ми отримали днями. Зокрема, «Таміфлю» в наявності в аптеках №№ 99,206,191, в аптечних кіосках міських лікарень №№ 1,2,3. Зауважу, що вартість препарату доволі висока».

Отже, медики наголошують: перш ніж розпочати терапію за допомогою «Таміфлю», необхідно звернутися до лікаря та не займатися самолікуванням, адже препарат має протипоказання та низку побічних ефектів.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів