Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація актуальна завжди

Протягом сезону поширення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції не слід забувати і про імунопрофілактику кору та інших керованих заразних недуг. І якщо вакцинація проти грипу не належить до обов’язкових профілактичних щеплень, а здебільшого застосовується у період очікуваного загострення ГРВІ, то, наприклад, імунопрофілактика кору повинна здійснюватися згідно календарю профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 18.05.2018 № 947 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні». А він засвідчує, що комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи повинна вводитися дітям у 12 місяців та у 6 років, дорослим – через кожні 10 років. Медики закликають батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей, своєчасно проводити профілактичні щеплення, бо само вакцинація – найдієвіший метод уникнення інфекційних хвороб.

Для проведення щеплень батькам дітей необхідно звернутися до педіатра, а дорослим – до дільничного терапевта або сімейного лікаря, з яким підписано декларацію та отримати направлення на вакцинацію.

За офіційним повідомленням Міністерства охорони здоров’я, нині в Україні є достатня кількість вакцин проти інфекційних захворювань. Так станом на 15 січня на Чернігівщині в наявності понад 18 тисяч доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту та краснухи, близько 21 тисяча доз адсорбованої вакцини для профілактики дифтерії та правця і понад 41 тисяча доз ослабленої вакцини проти дифтерії та правця. Крім того, є майже 45 тисяч доз вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку із цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДС).

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів