Меню
 
Головна arrow Новини
15 лютого моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Петром Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном ознайомилася із поточним станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Городнянському районі.

Перебуваючи у районі, обласні фахівці ознайомилися з організацією діяльності Центру ПМСД, поліклініки ЦРЛ, фтизіатричного кабінету та кабінету «Довіра». Члени моніторингової групи відмітили, що адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, покращенню матеріальної бази, умов перебування хворих та діяльності медичного персоналу закладів. Так, у ЦРЛ відкрито сучасний кабінет «Довіра», у складі якого функціонує оснащена належним чином маніпуляційна кімната, розпочав роботу сайт АРТ, проводиться тестування на ВІЛ швидким тестами. З урахуванням вимог інфекційного контролю облаштовано кабінет лікаря фтизіатра, обладнано площадку для збору мокротиння, проводиться профілактична робота з особами, ще перебували в контакті з хворими на сухоти. У ЦПМСД сформовані групи ризику щодо захворювання на туберкульоз, налагоджений порядок та кратність їх обстеження.

Однак, за даними моніторингу у 2018 році у районі зареєстровано зростання захворюваності на туберкульоз (+60%). При цьому майже 50% випадків виявлено на пізніх стадіях захворювання, що свідчить про недостатній рівень її організації. Потребує покращення робота по виявленню ВІЛ інфекції серед населення району, а також по проведенню спостереження за диспансерною групою.

Обласні фахівці говорили про необхідність більш широкого застосування у роботі первинної ланки обстеження населення на туберкульоз маловартісним, але ефективним методом мікроскопії мазка мокротиння, покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу, організацію співпраці сімейних лікарів та фахівців ЦРЛ по наданню допомоги населенню району з питань ТБ/ВІЛ.

У обговоренні результатів візиту взяла участь голова Городнянської райдержадміністрації Світлана Ященко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів