Меню
 
Головна arrow Новини
Тривають робочі поїздки до районів Чернігівщини керівників медичної галузі області. 22 лютого начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, а також голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун разом із обласними спеціалістами ознайомилися із роботою медиків Куликівського району по протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції.

Під час робочої поїздки гості з обласного центру відвідали Куликівський районний центр ПМСД, поліклініку Куликівської ЦРЛ, а також провели зустрічі з колективами цих закладів. За підсумками візиту, зокрема, детально проаналізовано роботу фтизіатричного кабінету та кабінету «Довіра» ЦРЛ. У ході зустрічі із головою Куликівської РДА Олексієм Ракоїдом та головою місцевої селищної (об’єднаної) територіальної громади Наталією Халимон зазначалося, що питання протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу – одне з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я та перебуває на постійному контролі медичних працівників району.

А ще відзначено: адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу покращенню матеріальної бази закладів, умовам перебування хворих та роботі медиків. Так, згідно з рекомендаціями попереднього візиту в березні 2018 року, у ЦРЛ розпочав роботу сайт АРТ і підготовлено фахівця для призначення противірусного лікування ВІЛ-інфікованим, проводиться діагностика з допомогою швидких тестів на ВІЛ, обладнане належним чином місце для збору мокротиння для дослідження на туберкульоз і визначені відповідальні медпрацівники. Крім того, особлива увага приділяється профілактиці туберкульозу серед осіб з ВІЛ-позитивним статусом. Так у центрі ПМСД сформовані групи ризику щодо захворювання на туберкульоз, здійснюється скринінгове анкетування населення для визначення наявності ризиків і симптомів, які потребують подальшого обстеження для виключення діагнозу туберкульозу.

В той же час, у районі фіксується зростання (+38,7%) загальної захворюваності на туберкульоз, адже питома вага рецидивів становить 37%, а частка деструктивних форм туберкульозу легень – 25%. Робота по обстеженню жителів району методом мікроскопії мокротиння здійснюється недостатньо (обстежено 71 особу). Крім того, відзначено недостатність рівня обстежень на ВІЛ, як серед всього населення, так і у контингенті груп ризику. Такий стан справ призводить до пізнього виявлення ВІЛ - інфекції у хворих та не дає змоги своєчасно розпочати адекватне лікування. Із загальної кількості осіб, виявлених та взятих на облік протягом 2018 року, всі мали 3-4 клінічні стадії захворювання.

Відтак обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу і акцентували увагу на необхідності співпраці фахівців ЦРЛ та сімейних лікарів первинної ланки..





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc