Меню
 
Головна arrow Новини
Моніторинговий візит обласних фахівців до Ніжинського району

26 лютого з метою надання організаційно-методичної допомоги та моніторингу виконання заходів з питань раннього виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції, а також лікування туберкульозу та поєднаної патології ТБ?ВІЛ фахівцями КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» на чолі з начальником Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петром Гармашем та координатором Проекту «Виклик туберкульозу» Оленою Павленко відвідані медичні заклади Ніжинського району, зокрема, кабінет «Довіра" Ніжинської ЦРЛ, Ніжинський районний Центр ПМСД та Ніжинське протитуберкульозне амбулаторно-поліклінічне відділення обласного протитуберкульозного диспансеру.

Відбулася низка зустрічей з керівниками медичних закладів, на яких обговорено підсумки роботи моніторингової групи, відзначено деякі позитивні зміни в роботі та проблеми, що потребують покращення. Зокрема, Олена Павленко приділила увагу необхідності раннього виявлення ТБ і ВІЛ, своєчасного призначення лікування, а також наголосила на важливості проведення профілактичного лікування цієї недуги у ВІЛ-інфікованих осіб.

Під час візиту зазначалося, що у Ніжинському районі минулого року у порівнянні з попереднім зафіксовано зростання захворюваності на туберкульоз на 38,7%, що свідчить про недостатню роботу по ранньому виявленню хвороби. Йшлося і про незадовільний рівень обстежень на ВІЛ, як населення взагалі, так і представників груп ризику. Наголошено на активізації взяття виявлених ВІЛ-інфікованих на медичне спостереження, надані рекомендації щодо покращення організації проведення скринінгового анкетування серед населення району та обстеження мокротиння методом мікроскопії, а також покращення доступності послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу з урахуванням пацієнт-орієнтованого підходу.Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc