Меню
 
Головна arrow Новини
«Рак молочної залози: проблеми діагностики та лікування» - така тема семінару-наради, що відбулася 1 березня у КЗ «Новгород-Сіверська Центральна районна лікарня ім. І. Буяльського».

Як зазначила лікар-акушер-гінеколог Олеся Каптенко, за даними ВООЗ у світі щорічно реєструється 1 мільйон випадків вперше діагностованого раку молочної залози, через хворобу помирає 6 мільйонів жінок. Відтак ця патологія посідає перше місце серед онкозахворювань у жінок і друге місце – після раку легень у всій людській популяції. Найбільший показник захворюваності на рак молочної залози спостерігається у США та країнах Західної Європи.

Медиками Новгород-Сіверського району значна увага приділяється питанням ранньої діагностики раку молочної залози. Жінки активно залучаються до обстеження – проведення мамографії, УЗД, аналіз крові на онкомаркери.

Олеся Каптенко наголосила, що найвразливіші до раку молочної залози жінки з обтяженою спадковістю, хворі на цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, з раннім менархе та пізньою менопаузою, а також ті, хто вживав екзогенні гормони понад 10 років. Слід пам'ятати, що рак молочної залози – одна з виліковних форм раку. Тому головне для лікарської спільноти – залучати більше жінок до обстеження, а відтак – виявляти хворобу своєчасно, на ранніх стадіях.

У свою чергу лікар-рентгенолог Юлія Шавша наголосила, що за направленнями як лікарів ЦРЛ, так і сімейних лікарів районного центру ПМСД з початку 2019 року вже проведено 125 обстежень, при цьому виявлено один випадок раку молочної залози на ранній стадії. Жінка вже успішно прооперована в обласному онкодиспансері. Також виявлено 5 доброякісних новоутворень, одна киста та деяка інша патологія.

Підбиваючи підсумки наради, головний лікар закладу Світлана Шам зазначила: «У лікарні працюють кваліфіковані та підготовлені з питань онкології медичні кадри, наявне сучасне обладнання – мамограф і УЗД-апарат. Тож інформування жінок про можливість обстеження у закладі – обов'язок усієї медичної спільноти».Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc