Меню
 
Головна arrow Новини
22 березня у КЗ «Новгород-Сіверська ЦРЛ» проходила науково-практична конференція, яка відбулась в рамках Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

Лікар-фтизіатр Раїса Дмитрієва зазначила, що Всесвітній день боротьби з захворюваннями на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році удостоєний Нобелівською премією з фізіології та медицини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу. Щорічно на планеті виявляється 8 – 9 мільйонів осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а помирає більше півтора мільйона людей.

Як по області, так і у Н.- Сіверському районі епідеміологічні показники з туберкульозу стабілізувались у порівнянні з 2018 роком і навіть дещо зменшились. Але, за інформацією фтизіатра, занепокоює висока питома вага серед хворих випадків поєднаної патології ВІЛ/туберкульозу та хіміорезистентних форм захворювання.

У зв'язку з покращенням сучасної лабораторної діагностики туберкульозу почастішали випадки мікобактеріозів (нетуберкульозні мікобактерії), особливо у хворих з послабленим імунітетом, тобто у випадках поєднаної патології ВІЛ/туберкульоз.

Позитивним моментом щодо діагностики та лікування туберкульозу фтизіатром були названі наявність у достатній кількості протитуберкульозних антибактеріальних препаратів як для лікування чутливих форм захворювання, так і хіміорезистентних.

При обговоренні доповіді заступник головного лікаря з медичної частини Наталія Коленченко наголосила на необхідності своєчасного обстеження на туберкульоз, перш за все, осіб із груп ризику, дообстеження пацієнтів, у яких виявлена та чи інша патологія легень, а також на необхідності скоординованих зусиль працівників первинної ланки та ЦРЛ.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc