Меню
 
Головна arrow Новини
Помірні фізичні вправи та загартовування – основа здоров’я

Протягом Всеукраїнського тижня громадського здоров’я (6 –13 квітня), який проходить в державі згідно розпорядження Кабінету Міністрів України, лікарі Чернігівщини проводять інформаційні заходи стосовно засад здорового способу життя. Враховуючи, що концепція громадського здоров’я передбачає не стільки лікування недугів, скільки їхню профілактику, варто звернути увагу на прості правила, дотримання яких дозволить не тільки зміцнити організм, а і позбутися низки захворювань. І недарма один із засновників сучасної української профілактичної медицини та пропагандист здорового способу життя, професор Олександр Грандо стверджував: «Рецепт здоров’я дуже простий – 5 кілометрів пішки, 2,5 літри води, 150 - 200 грамів на день овочів та фруктів. І головне, що цей рецепт стане в нагоді людям у будь-якому віці. Тобто, жінки і чоловіки, починайте зміцнювати організм вже зараз!».

Із цим висловом вченого погоджується і завідувачка диспансерного відділення спортивної медицини КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Інна Коробенко, яка зазначає: «З приходом теплої пори року більшість із нас хоче виглядати добре і красиво. Дехто намагається дотримуватися якоїсь дієти, а хтось починає активно займатися фізичними вправами. Хочу застерегти тих, хто бажає за кроткий термін досягти позитивних результатів – перш ніж починати вдаватися до фізичних навантажень, особливо це стосується людей, далеких від спорту, необхідно проконсультуватися із лікарем, здати, як мінімум, аналіз крові та зробити ЕКГ аби не нашкодити своєму організмові. Загалом я рекомендую людям не займатися силовими вправами, достатньо ходьби та помірного бігу для загального зміцнення кісток та м’язів. Наприклад, під час ходьби у людини нормалізується артеріальний тиск, стабілізується робота серця і судин, вирівнюється дихання. А біг сприяє покращенню кровообігу у м’язах і зміцнює суглоби. Відтак я рекомендую чергувати біг і ходьбу у залежності від самопочуття людини. Я – за ходьбу спочатку на невеликі відстані, а потім поступово збільшуючи кілометраж. Знайдіть час для пішохідної прогулянки на роботу і з роботи, вечірнього моціону перед сном – цим ви наситите киснем органи і системи, а відтак – матимете хороший ефективний сон».

Звісно, не всі з громадян вдаються до бігу чи тривалого ходіння на відстань 5 і більше кілометрів, не кажучи вже про тих активних прибічників здорового способу життя, які відвідують спортивні зали чи фітнес-центри. У домашніх умовах також можна ефективно потурбуватися про свій організм. «Намагайтеся розробляти дрібні суглоби, поступово переходячи до суглобів колінних, плечових та кульшових, – зазначає Інна Коробенко, – застосовуйте легкі повільні рухи у різні боки, можна з невеликим навантаженням з 1,5-2- кілограмовими гантелями або пластиковими пляшками із водою. Робіть нахили, махи руками, робіть «велосипедні» рухи ногами, лежачи на спині чи сидячи на стільці. Це позитивно діятиме на черевний прес, бокові м’язи та спину. Фізичні вправи рекомендовані і людям, що мають ті або інші хронічні захворювання кістково-м’язової системи. Але вони повинні виконуватися лише під наглядом лікарів-фізіотерапевтів та спеціалістів зі спортивної медицини».

Громадське здоров’я – це хороше самопочуття як окремої людини, так і суспільства в цілому. Різні народи мають свої звички зміцнення здоров’я. Але, за висновком відомого американського природознавця та популяризатора здоров’я Поля Брегга, найефективніший та доступний метод турботи про організм, який підходить практично для всіх – це загартовування за допомогою водних процедур. Інна Коробенко зауважує: «Водні процедури стимулюють кровообіг, підвищують тонус шкіри та внутрішніх органів і їх можна рекомендувати практично всім. Починайте від обливання нижніх кінцівок, а потім переходьте на весь тулуб. Також можна вдаватися до контрастного душу, але дуже обережно, бо у такому разі варто звертати увагу на своє самопочуття. Вважається, що водні обливання здатні не тільки зміцнити організм, а і сприяти уникненню сезонних інфекцій. Отже, ходіть, бігайте, обливайтеся водою, слідкуйте за своїм раціоном. І пам’ятайте – у всьому необхідно дотримуватися міри».

І якщо знову звернутися до висловів українського професора Олександра Грандо, то він також зазначав: «Якщо у суспільстві хоча б 30 відсотків людей дотримуються засад здорового способу життя, таке суспільство буде активним і мати хороші здібності до відтворення». І цей постулат можна вважати гаслом Всеукраїнського тижня громадського здоров’я.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc