Меню
 
Головна arrow Новини
З початку року на кір захворіло понад тисячу жителів Чернігівщини. Медики наголошують – лише профілактичне щеплення може дати гарантії уникнення захворювання.

Як зазначає завідувачка інфекційного відділення КНП «Чернігівська міська лікарня №2», головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я ОДА Світлана Ворона, нині в області епідемії захворювання не спостерігається, проте хворі продовжують потрапляти на лікарняні ліжка.

«Найчастіше хворіють дорослі. Майже половина з них не має щеплення від кору. Специфічного лікування від кору нема, в основному призначається симптоматична терапія – жарознижуючі препарати, антибіотики у випадку бактеріальних ускладнень, а також застосовується детоксикаційна терапія. Минулого року, – продовжує Світлана Ворона, – від кору проліковано 27 дорослих пацієнтів, нинішнього – вже 45. Варто звертати увагу на клінічні прояви кору: в перші три дні людина відчуває симптоми, характерні для звичайної респіраторно-вірусної інфекції, на слизовій оболонці роту виникають дрібні білясті цятки, оточені вузькою червоною облямівкою. На четвертий день температура ще підвищується, починається період висипань, який триває три дні. У цей період спостерігається плямисто-папульозне висипання на шкірі, з’являються одутлість обличчя, світлобоязнь, посилюється кашель, нежить. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями. А якщо приєднується вторинна інфекція, тоді можливе запалення легень та поява загрози для центральної нервової системи. Тому найкраща профілактика кору – вакцинація».

Для отримання профілактичного щеплення проти кору необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або дільничного терапевта. Нині у лікарняно-профілактичних закладах області є достатня кількість вакцин для попередження хвороби як серед дорослих, так і дітей.



Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc