Меню
 
Головна arrow Новини
Про дотримання клінічних протоколів у лікуванні низки поширених захворювань на засадах доказової медицини йшлося 24 травня на науково-практичній конференції у КНП «Чернігівська обласна лікарня».

Ініціатор конференції – член-кореспондент НАМН України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №1 НМУ імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Василь Нетяженко приїхав до Чернігова разом зі своїми колегами з цього медичного вишу аби розповісти лікарям первинної ланки, а також спеціалістам кардіологічного та неврологічного профілю про сучасні медикаментозні та інфузійні стратегії лікування гострих порушень системи кровообігу, цереброваскулярних захворювань. Крім того, йшлося про ефективні методи терапії цукрового діабету, захворювань печінки та сечовивідних шляхів. За словами Василя Нетяженка, головна мета конференції – визначити роль і місце лікарів первинної ланки у ранній діагностиці захворювань, створення у медичному середовищі нової «маршрутної карти» пацієнта, згідно з якою на сімейних лікарів припадає чи не основне навантаження щодо правильного спрямування пацієнта в процесі лікування, а також застосування до нього реабілітаційної заходів.

Низка питань стосувалася і підвищення кваліфікації лікарів. Василь Нетяженко зазначив: ми поступово відходимо від старої системи навчання та самовдосконалення медичних кадрів. «Тепер головне завдання будь-якого медика – приділяти час навчанню, знайомству з новітніми тенденціями у лікуванні тих або інших захворювань, – зауважив професор. – Нині лікар повинен знаходити час для підвищення свого професійного рівня за допомогою сучасних ІТ-технологій, не менш, ніж раз на рік проходити атестацію, а протягом року не менше десяти разів брати участь у науково-практичних конференціях, за які лікареві призначатимуться бали. І таких балів він повинен набрати 50». Таким чином, учасники конференції отримали сертифікати щодо участі у цьому заході.

Організатори конференції позитивно відгукнулися про роботу Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, зазначивши – закладом дотримуються клінічні протоколи надання невідкладної допомоги та у цілому витримуються терміни приїзду до пацієнтів, зокрема, у сільській місцевості.

Особливу увагу Василь Нетяженко приділив аналізу реформування медичної галузі, визначив основні її недоліки та здобутки. «Серед здобутків – розширення можливостей сімейної медицини у плані надання медичної допомоги. Але, – наголошує Василь Нетяженко, – у цій галузі є низка проблем, пов’язаних з недостатністю професійної освіти окремо взятого лікаря. Ми і у Міністерстві, і в Академії медичних наук над цим працюємо, особливо над тим, щоб сімейний лікар став дійсно лікарем широкого профілю – і терапевтом, і отоларингологом, і кардіологом, і ендокринологом. Крім того, дає позитивний результат робота спеціалізованої програми «Доступні ліки», запровадження електронних рецептів. Добре, що швидка медична допомога стала певною мірою автономною. Посилюється інформаційно-роз’яснювальна робота щодо профілактики захворювань і прищеплення громадянам засад здорового способу життя. Цю функцію почали виконувати центри громадського здоров’я і ми маємо хороші результати, адже є безліч прикладів в Україні, коли громадяни почали слідкувати за своїм здоров’ям, знімаючи навантаження на медичну галузь у плані лікування запущених захворювань. Дуже добре, що у засобах масової інформації з’являються спеціальні медичні програми і Чернігівщина у цьому плані виглядає дуже достойно».

Серед недоліків, з якими необхідно працювати у подальшому, Василь Нетяженко назвав низьку обізнаність громадян щодо ризиків власного здоров’я, слабке стимулювання лікарів до самоосвіти. «Чи не головний недолік сучасної системи охорони здоров’я – нераціональне використання коштів, багато коштів передаються на місцеві бюджети, великого централізованого фінансування нині не має. Але із часом і ці питання будуть вирішені», – підсумував професор Нетяженко.





Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc