Меню
 
Головна arrow Новини
У рамках підтримки Глобальної стратегії сектора охорони здоров’я щодо вірусних гепатитів Всесвітньої організації охорони здоров’я на 2016-2021 роки, з метою надання технічної допомоги у створенні епідеміологічного нагляду моніторингу за вірусними гепатитами, надання допомоги у подальшому плануванні відповіді на вірусні гепатити та оцінювання прогресу елімінації гепатиту, 13 червня у конференц-залі Чернігівської обласної лікарні оціночна Місія ВООЗ зі стратегічної інформації, епідеміологічного нагляду та моніторингу за вірусними гепатитами провела зустріч з медичною спільнотою міста.

Під час зустрічі були розглянуті вітчизняна система збору епідданих та усі етапи виявлення інфекції і лікування захворювання в області.

Україна належить до країн із середньою поширеністю гепатитів. Однак, за результатами моніторингу груп ризику інфікування вірусом гепатиту С, захворюваність серед них значно перевищує середньосвітові показники та сягає 40-60% контингенту. Щорічно в країні реєструється 11-14 тисяч нових випадків вірусних гепатитів.

Разом із цим слід зазначити, що на сьогодні досягнутий значний прогрес у лікуванні пацієнтів із гепатитом С, зараз його можна вважати виліковним захворюванням. Велике значення у досягненні основної мети терапії – стійкої вірусологічної відповіді – є своєчасне виявлення хвороби, визначення її стадії та призначення оптимальної схеми лікування.

«Наразі, всі сімейні лікарі області забезпечені сучасними експрес-тестами для діагностування гепатитів, закупленими за рахунок Національної служби здоров’я, які лікарі використовують в разі наявності підозрілих симптомів у пацієнтів, – повідомила завідувач відділення сімейної медицини КНП «Чернігівська міська лікарня №4» Чернігівської міської ради, головний позаштатний фахівець із сімейної медицини Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Барбара Сіваткіна. – Тест дає тільки попередній результат. Якщо він виявляться позитивним, тоді пацієнт направляється до інфекціоніста і починається вже більш детальне обстеження».

Під час обговорення ситуації з виявлення гепатитів в області, підходів в виборі сучасних схем противірусної терапії для хворих, завідувач ендокринологічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» експерт УОЗ ОДА з гастроентерології Олег Ревко зазначив, що для кращого діагностування хвороби та пріоритетності лікування необхідно створити загально-національний реєстр хворих з гепатитом С за кошти державного бюджету. Це має бути єдина автоматизована програма реалізована через електронну систему охорони здоров’я e-Health або окремий програмний продукт, який згодом можна буде приєднати до e-Health. Функціонування такого реєстру дало б розуміння про реальний рівень захворюваності на гепатити та потребу у лікарських засобах, а відтак і у коштах, які необхідні для лікування.







Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc