Меню
 
Головна arrow Новини
Представники медичної спільноти Чернігівщини взяли участь у Міжрегіональній нараді з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року, яка відбулася 20 червня у Києві.

Міністерство охорони здоров’я України спільно з Національною службою здоров’я започаткувало серію міжрегіональних нарад, у ході яких визначатиметься обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються із державного бюджету на базі єдиних тарифів. Цього разу нарада, а також відповідний семінар відбувся для голів Госпітальних рад госпітальних округів, керівників обласних і міських структурних підрозділів системи охорони здоров’я, головних лікарів багатопрофільних лікарняних закладів Києва, Київської, Чернігівської та Черкаської областей.

Участь у нараді взяла в. о. міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун, яка, зокрема, зазначила – програма медичних гарантій існуватиме у якості бюджетної програми для сплати всіх медичних послуг та лікарських засобів, передбачених відповідним законом за кількома напрямами, в тому числі дітям до 16 років. Так у ході її впровадження буде змінюватися механізм фінансування надання медичної допомоги громадянам. Наприклад, замість медичної субвенції, за рахунок якої відбувалося утримання медичних закладів, в межах цієї програми буде оплачуватися медичне обслуговування пацієнтів згідно з договорами з Національною службою здоров’я за сталим принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто, «Держава бере на себе чіткі зобов’язання щодо фінансування медичних послуг. Бюджет починають розподіляти за медичними послугами, необхідними пацієнтам, на рівних для всіх громадян умовах. Пакет медичної допомоги, гарантований державою, визначатимуть, виходячи з пріоритетів охорони здоров’я в Україні в обсязі можливостей державного фінансування», – повідомила Уляна Супрун.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк та голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко зазначили, що державний гарантований пакет медичної допомоги (програма медичних гарантій) міститиме доволі широкий спектр амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також лікарських засобів. Вартість відповідних послуг буде повністю оплачена Національною службою здоров’я України. Згідно із законом, ухваленим Верховною Радою, існуватиме перелік медичних послуг, які повністю оплачуватиме держава. Конкретний список буде формуватися щороку, виходячи з потреб населення в медичному обслуговуванні, пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я та обсягу доступних коштів у Державному бюджеті. Так послуги екстреної, первинної, амбулаторної, госпітальної та паліативної допомоги будуть фінансовані державою в межах програми медичних гарантій. Самостійно пацієнтам доведеться сплачувати за такі послуги, як неекстрена стоматологія, звернення до лікаря без направлення, естетична медицина тощо.

Йшлося і про перспективні шляхи розвитку вітчизняної медичної галузі, які можна визначити, як пріоритетні. Серед них, зокрема, продовження реформування системи фінансування надання медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»; запровадження програми «Безкоштовна діагностика» для забезпечення потреб пацієнта у діагностиці; продовження реалізації урядової програми «Доступні ліки» та напрацювання механізмів щодо її удосконалення; продовження розбудови мережі реперфузійних центрів; підвищення якості надання екстреної медичної допомоги, зокрема закупівля нового транспорту з усім необхідним обладнанням, навчання сучасним технікам надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі, розширення транзиторної програми для парамедиків; розбудова національної системи крові у партнерстві з ЄС для забезпечення рівного і своєчасного доступу громадян до якісних та безпечних компонентів і препаратів крові.

Також учасники семінару дізналися про алгоритми створення успішного закладу охорони здоров’я у нових фінансово-економічних умовах, познайомилися із досвідом Полтавської області по реалізації пілотного проекту з медичних гарантій обслуговування населення закладами вторинної медичної допомоги, з аналізом мережі лікарняних закладів госпітальних округів та взяли участь в експертних дискусіях.






Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc