Меню
 
Головна arrow Новини
Діагностика захворювань виходить на якісно новий рівень: 5 липня у КНП «Чернігівська обласна лікарня» урочисто відкрито кабінет магнітно-резонансної томографії. У кабінеті встановлено сучасний МР томограф – єдиний в Україні, що перебуває на балансі комунального медичного закладу.

Рік тому керівництво лікарні разом із обласною владою порушили питання про придбання закладом сучасного магнітно-резонансного томографа. Адже, враховуючи необхідність широкого доступу громадян до новітніх методів діагностики, він би зміг значно полегшити встановлення діагнозів при різних захворюваннях, а відтак – своєчасно розпочати лікування. За цей час в окремому приміщенні при рентгенологічному відділенні обласної лікарні, здійснено капітальний ремонт з дотриманням вимог радіаційної безпеки та за кошти обласного бюджету (41 млн грн) придбано надсучасний магнітно-резонансний томограф PHILLIPS MULTIVA 1.5Т ( Німеччина).

Як під час урочистого відкриття кабінету МРТ комерційний директор німецького офісу компанії PHILLIPS у країнах Східної Європи Андреас Еске зазначив, що Чернігів – одне з небагатьох міст України, де сучасна діагностика перебуває на дуже високому рівні. І підтвердження цьому – наявність сучасного ангіографа та лінійного прискорювача. А ось тепер до них додався ще і магнітно-резонансний томограф, аналогів якому поки що практично немає в Україні. А ще пан Андреас Еске вручив колективу відділення два сертифікати на підвищення кваліфікації лікарів за кордоном задля роботи на цьому обладнанні.

В урочистостях з приводу відкриття кабінету взяли участь в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, депутат обласної ради, кандидат у народні депутати Валерій Куліч (до речі, саме за час його перебування на посаді голови облдержадміністрації було вирішено питання придбання томографа), начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, його заступник Володимир Пулін, представники колективу лікарні та медичної спільноти. Звертаючись до присутніх, Наталія Романова, зокрема, зазначила: «Нині послуга з магнітно-резонансної томографії стане доступнішою до кожної людини, кожного пацієнта. І це результат, якому передувала копітка праця із пошуку коштів та вирішення низки інших важливих питань». У свою чергу головний лікар закладу Андрій Жиденко наголосив: «Обстеження на цьому обладнанні буде цілком безкоштовним, зокрема, для дітей, інвалідів-чорнобильців та учасників АТО/ООС. Всі інші пацієнти вже з наступного року також можуть скористатися томографом, але лише за направленням лікаря-спеціаліста. Апарат дасть змогу діагностувати на початкових етапах патологію всіх органів і систем людського організму. Передбачається, що він буде працювати у дві зміни, обслуговуючи по 15-20 пацієнтів кожна. Апарат цілком безпечний як для медичного персоналу, так і для пацієнта. До речі, завідувачка цього відділення проходила навчання для роботи на томографі у Чехії».

Нині обладнання працює у тестовому режимі, приймаючи своїх перших пацієнтів.

Довідково: магнітно-резонансний томограф PHILLIPS MULTIVA 1.5Т забезпечує високу якість сканування під час проведення томографічних обстежень. Обладнання добре зарекомендувало себе при здійсненні вузькоспеціалізованих досліджень маленьких ділянок внутрішніх органів. Зокрема, воно значно скорочує час для підготовки до обстеження завдяки технології Flex Stream. Дослідження здійснюється протягом 10 хвилин, направляючи на екран монітора кольорове зображення, при якому діагностичне поле сягає 53 см. Апарат має високий технологічний ресурс, дозволяє застосовувати низку додаткових функцій – МРТ всього тіла, онкологічні МР-обстеження, МРТ молочних залоз.
Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc