Меню
 
Головна arrow Новини
Кір не відступає: медики рекомендують вакцинувати дітей перед початком нового навчального року.

З початку року в області зареєстровано понад 650 випадків (підозри) захворювання на кір. З них майже 420 дорослих та 235 дітей. Таким чином, нині за рівнем захворюваності на кір Чернігівщина посідає сьоме місце в Україні, адже, згідно з даними обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України, лише протягом останнього тижня в регіоні на кір занедужало четверо людей (троє дорослих і одна дитина).

Враховуючи вкрай незадовільну ситуацію із профілактичним щепленням проти кору (наприклад, в Чернігівській області майже 60% жителів не щеплено), місцеві медики, а також Центр громадського здоров’я закликають громадян, особливо батьків школярів, вакцинувати себе та своїх дітей проти кору. «Передбачається, що з початком нового навчального року захворюваність знову зросте, адже школярі перебуватимуть в організованих дитячих колективах. Тому важливо захистити дітей і зробити щеплення до 1 вересня», – йдеться у повідомленні Центру громадського здоров’я МОЗ України. Так для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору згідно з Календарем щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Загалом перша доза вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) вводиться у віці 12 місяців, друга – у 6 років, дорослим рекомендується вакцинуватися кожні 10 років. Для проведення щеплень необхідно звертатися до свого сімейного лікаря та педіатра.

Лікарі нагадують: специфічного лікування від кору немає, єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Нині в області є достатня кількість вакцини КПК для профілактичних щеплень.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc